bamana
سیستم های اعلام و اطفاء حریق، تجهیزات ترافیکی، تجهیزات ایمنی و آتش نشانی، بهداشت ایمنی محیط زیست، طراحی سایت در کرج
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۳۱

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی : از انواع ساندویچ پانل دیواری که در مجتمع صنعتی ماموت تولید میشود میتوان به ساندویچ پانل پیچ مخفی اشاره کرد که با ضخامت ۵ سانت ایزوله پلی اورتان تولید میگردد و تفاوت آن با سایر ساندویچ پانهای دیواری در نوع فرم  اورلپهای عرضی آن میباشد.

اورلپ ساندویچ پانل پیچ مخفی به گونه ای طراحی شده که ابتدا یک ساندویچ پانل با پیچ به سازه متصل شده و سپس اورلپ ساندویچ پانل بعدی روی پیچ قرار گرفته و آن را مخفی میکند

در ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی بدیلی برخورداری از اورلپ مخصوص پس از اجرای نصب نمای بسیار زیبایی دارد.

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

ساندویچ پانل دیواری به روش های ، دو رو ورق پیشرنگ شده از جنس آلوزینگ ، دو رو ورق پیشرنگ شده گالوانیزه و یا یک رو ورق آلوزینگ از بیرون و یک رو ورق گالوانیزه از داخل با عایق پلی اورتان دانسیته ۴۰ کیلوگرم در متر مکعب میباشد و شیارایجاد شده موجب استحکام مطلوب فشاری شده است.

ساندویچ پانل دیواری به گونه ای طراحی و تولید میشود که در قسمت عرض از یک سمت دارای تو رفتگی و از سمت مقابل دارای برآمدگی ( نری و مادگی ) که هنگام نصب دو پانل در کنار یکدیگر قرار میگیرند این عمل باعث اورلپ شدن و هم پوشانی جهت اجرای نصب در سازه میگردد.طرح ساندویچ پانل ها ی دیواری به گونه ایست که در عرض از یک طرف دارای دارای تورفتگی و طرف دیگر دارای برآمدگی بوده (نری و مادگی) که وقتی دو پانل در کنار یکدیگر قرار میگیرند باعث قفل شدگی و نیز هم پوشانی لبه های یکدیگر میشود و جهت اتصال به سازه در موقعیت مختلف پیچ میشود .

عملکرد سازه ای ساندویچ پانل دیواری :

ساندویچ پانل های دیواری معمولا تنها در معرض فشار باد و بار مکش باد هستند . با این حال امکان اعمال بار ضرب های نیز باید در نظر گرفته شود در هر پروژه ، مهندس سازه مسوول تعریف و مشخص کردن بارهای باد و فواصل تکیه گاهی پوشش میباشد . مهندس سازه باید با میزان ضریب شکل و دیگر پارامترها آشنا بوده ، آیین نامه ششم و دیگر اطلاعات تایید شده ، ( building exposure  ) در معرض بودن ساختمان را جهت فشارهای موضعی و عمومی باد بکار برد.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۳۱

دانلود آهنگ جدید محسن چاوشی به نام بیست هزار آرزو

Download New Music By Mohsen Chavoshi Called Bist Hezar Arezoo

دانلود آهنگ محسن چاوشی به نام بیست هزار آرزو با بالاترین کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸

به همراه جدید بیست هزار آرزو محسن چاوشی

ترانه : مولانا , آهنگ و تنظیم : محسن چاوشی 

دانلود فول آلبوم محسن چاوشی با بالاترین کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸ در

برای دانلود آهنگ محسن چاوشی به نام بیست هزار آرزو به ادامه مطلب مراجعه کنید….

محسن چاوشی - بیست هزار آرزو

موزیک جدید محسن چاوشی به نام بیست هزار آرزو یک موزیک ریتمیک می باشد. تب ترانه شما را به شنیدن این موزیک زیبا دعوت م یکند.

 

دانلود آهنگ محسن چاوشی به نام بیست هزار آرزو

 

متن آهنگ جدید بیست هزار آرزو محسن چاوشی

ای همه خوبی تو را پس تو کرایی کرا
ای گل در باغ ما پس تو کجایی کجا
سوسن با صد زبان از تو نشانم نداد
گفت رو از من مجو غیر دعا و ثنا
سرو اگر سرکَشید در قد تو کی رسید
نرگس اگر چشم داشت هیچ ندیدو تو را
هر طرفی صف زده مردمو دیو و دَدِه
لیک در این میکده پای ندارن پا
از کرمت من بناز مینگرم در بقا
کی به فریبت شها دولت فانی مرا
بیست هزار آرزو بود مرا پیش از این
در هوس خود نماند هیچ امانی مرا
ای که به هنگام درد راحت جانی مرا
ای که به تلخی فقر گنج روانی مرا
سجده کنم من به جان روی نهم من به خاک
رویم از این ها همه عشق فلانی مرا
♫♫♫♫♫♫
هر نفس آواز عشق میرسد از چپ و راست
ما به فلک می رویم عزم تماشا گراست
ما به فلک بوده ایم یار ملک بوده ایم
باز همانجا رویم جمله که آن شهر ماست
گهر پاک از کجا عالم خاک از کجا
برچه فرود آمدید بار کنید این کجاست
بخت جوان یار ما دادن جان کار ما
غافل سالار ما فخر جهان مصطفی ست
از کرمت من بناز مینگرم در بقا
کی به فریبت شها دولت فانی مرا
بیست هزار آرزو بود مرا پیش از این
در هوس خود نماند هیچ امانی مرا
ای که به هنگام درد راحت جانی مرا
ای که به تلخی فقر گنج روانی مرا
سجده کنم من به جان روی نهم من به خاک
رویم از این ها همه عشق فلانی مرا

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۳۱

کفش عروسی: سعی کنید قبل از روز عروسی حتما کفش های تان را یک بار بپوشید تا پاهایتان به اندازه و مدل کفش عادت کند و اگر که کفش تان چرم بود پاهای تان در آن جا باز کند تا برای روز عروسی راحت باشید. همین طور اگر امکان پوشیدن لباس عروس تان را نیز داشتید حتما این کار را به همراه پوشیدن کفش های خود انجام دهید و با آن برقصید و راه بروید. چرا که راه رفتن با یک کفش پاشنه بلند با لباس حجیم عروسی کار سختی بوده و به تمرین نیاز دارد.

همه چیز درباره  انتخاب کفش عروسی

اغلب در تشریفات عروسی تیم عکاسی به شما پیشنهاد می دهند که سعی کنید کفش ها یتان با انتخاب لباس عروس تان هماهنگ باشد. اگر لباس تان از جنس ساتن بود می توانید کفش ساتن بخرید. اگر لباس تان گیپور بود از همان گیپور روی کفش خود استفاده کنید. اگر لبه تور سرتان روبان دوزی داشت می توانید کفش روبان دار بخرید، اگر روی لباس تان شکوفه داشت می توانید روی کفش تان نیز شکوفه بزنید. در صورتی که کفش مورد نظرتان خود را پیدا نکردید، می توانید تکه ای از پارچه لباس عروس خود را به یک کفاش ماهر داده و مدل مورد نظرتان را به آن سفارش بدهید. 

قبل از خرید کفش عروسی حتما این مقاله را مطالعه نماییید و تمام نکات در مورد خرید کفش جشن عروسی و جشن نامزدی اگر لباس عروسی تان مدل فانتزی و کوتاه است حتما کفش را هم فانتزی انتخاب نمایید تا با لباس تان هماهنگ شود. به طو مثال کفش های دارای بندهای بلند که به صورت ضربدری روی ساق پا بسته می شوند می توانند به پاها زیبایی خاصی ببخشند.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۳۱

دکوراسیون داخلی گلخانه

یکی از جدیدترین ایده ها در طراحی دکوراسیون فضای باز, ایجاد و طراحی دکوراسیون داخلی گلخانه است. گلخانه محیطی برای پرورش دادن گیاهانی است که نمی توانند در شرایط آب و هوای خاص رشد نمایند. در واقع با ایجاد گلخانه های خانگی, شرایط را برای پرورش بسیاری از گیاهان زینتی و غیر زینتی آماده می سازیم. بنابراین در ساخت این فضا باید فاکتورهای مهمی در نظر گرفته شود. گرمایش, دی اکسید کربن، نور و دما, جریان هوا و رطوبت از جمله مهمترین فاکتورهایی است که در طراحی دکوراسیون داخلی گلخانه ها باید مورد توجه قرار بگیرند. کمبود و یا نامناسب بودن هر یک از این فاکتورها ممکن است باعث به خطر افتادن سلامت گیاهان موجود در گلخانه شود.

در ساخت و طراحی دکوراسیون داخلی گلخانه ها از انواع مواد ساختمانی استفاده می شود. بنابراین با هزینه های متفاوتی می توان گلخانه ساخت. قاب فلزی و پوشش شیشه ایی, قاب فلزی و پوشش اکریلیک، قاب چوبی و پوشش فایبرگلاس, قاب چوبی با پوشش پلی اتیلن، قاب فلزی و پوشش پلی کربنات از جمله مهمترین مواد لازم در ساخت گلخانه های خانگی می باشد. این نکته را در نظر داشته باشد که قاب های جنس چوب در مقایسه با قاب های  شیشه ایی هزینه کمتری دارند. بنابراین اگر قصد ساخت گلخانه ایی با هزینه پایین دارید, توصیه می کنیم از قاب های چوبی استفاده نمایید. همچنین پوشش های شیشه ایی بالاترین هزینه را در تهیه گلخانه ها تحمیل می کنند. در حالی که پوشش از جنس پلی اتیلن کم هزینه ترین پوشش برای ساخت گل خانه است. تصاویر زیر نمونه هایی از جدیدترین ایده های خلاقانه ساخت گلخانه خانگی در فضای خانه های مختلف را نشان می دهد. با الهام گرفتن از این ایده ها می توانید زیباترین گلخانه ها را در منزل خود داشته باشید.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۳۱

حتما به وب سایت های بسیار زیادی برخورده اید که دارای وبلاگ هستند. دلایل استفاده از وبلاگ می تواند بسیار عمده باشد یا بهتر است اینطور بگوییم که فقط می تواند یک یا دو دلیل وجود داشته باشد. دلیل اول برای استفاده از وبلاگ در وب سایت ها، بهبود سئوی وب سایت است. دلیل دوم هم یک میل کاملا شخصی است. فارغ از تمام این ها، بطور کلی و بدون دید تخصصی وجود یک وبلاگ می تواند دلایل فراوان دیگری هم داشته باشد. اگر موشکافانه بنگریم، استفاده از وبلاگ در سئو هم می تواند دلایل زیادی داشته باشد. در این مقاله با ما همراه باشید.

افزایش ترافیک وب سایت

یکی از روش های بازاریابی اینترنتی افزایش ترافیک یک وب سایت است. وجود وبلاگ ها در سایت های مختلف و با قرارگیری انواع محتوا ها در آن ها یک عامل بسیار مهم و حیاتی در افزایش ترافیک یک وب سایت محسوب می شود. این محتواها می تواند در جستجوگرها مورد جستجو قرار بگیرند و همچنین قابلیت به اشتراک گذاری را دارند. در نهایت این کار باعث می شود تا کاربران زیادی به وب سایت جذب شوند و تعداد بازدید های وب سایت افزایش پیدا کند و سئو سایت افزایش یابد. در بروزرسانی وبلاگ سعی داشته باشید که هر روز آن را بروز کنید.

برقراری ارتباط میان مدیران و کاربران

این بسیار مهم است که ارتباطی میان شما و کاربرانتان وجود داشته باشد. اگر وب سایت شما یک طرفه باشد، بانس ریت شما افزایش پیدا می کند و کاربرانی که وارد وب سایت شما می شوند بلافاصله از وب سایت شما خارج می شوند و این عمل باعث می شود تا گوگل به وب سایت شما رتبه های منفی دهد. پس وجود یک وبلاگ علاوه بر تاثیرگذاری در زمینه سئو در ایجاد روابط هم می تواند تاثیرگذار باشد. بطور مثال شما در وبلاگ خود در مورد جدیدترین بروزرسانی وردپرس صحبت می کنید. ممکن است در این نسخه از بروزرسانی وردپرس یک مشکل در میان وب سایت های فارسی رایج شود و کاربران بدنبال راه حل این مشکل باشند. در صورتی که شما اولین کسی باشید که همچین مطلبی را منتشر کرده و راه حلی را بیان کرده باشید، کاربران به سمت وب سایت شما هجوم آورده و علاوه بر این که با شما و وب سایت شما آشنا می شوند، از وجود و حضور شما در دنیای مجازی آگاه می شوند. حال اگر مشکلشان حل شود، از این پس بر روی شما حساب باز می کنند و ممکن است مشتری شما شوند.

از تجربه آویناوب استفاده کنید و به موارد زیر دقت کنید:
 • وبلاگ خود را حتما ایجاد کنید
 • در منوهای اصلی به وبلاگ لینک دهید
 • وبلاگ را تا می توانید در طراحی سایت شکیل طراحی کنید
 • وبلاگتان را حداقل روزی یک بار بروز کنید(مطلب جدید منتشر کنید)
 • مطالب جذاب و بروز در وبلاگ قرار دهید
 • محتوای وبلاگ را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید
 • در سئو به کلمات کلیدی خود لینک دهید
 • موفق باشید 🙂

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۳۱

شورای تدوین مقررات بین‌ المللی آمریکا ICC International Code Council اقدام به اهدای یک جایزه برای خلاقیت در ایمن‌ سازی عمومی در محیط‌ های ساختمانی نمود.
جایزه نوآوری در تدوین مقررات ICC به دپارتمان‌ های حریق و ساختمان در راستای نوآوری در ارائه خدمات اجرای مقررات در مراکز ارائه خدمات‌ شان تقدیم خواهد شد. حمایت مالی از طرح جایزه، توسط اتحادیه بین‌ المللی فرماندهان آتش‌ نشانی IAFC International Association of Fire Chiefs اتحادیه ملی فرماندهان آتش‌ نشانی ایالتی NASFM National Association of State Fire Marshals و شورای تدوین مقررات Code Council برعهده‌ گرفته شده است.
به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، واجدین شرایط این جایزه سازمان‌ هایی هستند که وظیفه پیاده‌سازی و نظارت بر اجرای مقررات ساختمانی یا حریق را بر عهده داشته و این خدمات را در یک یا چند حوزه قضایی انجام می‌ دهند. دپارتمان‌ های حریق، دفاتر فرماندهی آتش‌ نشانی یا دپارتمان‌ های ساختمانی که مسئولیت پیاده‌ سازی قوانین هستند، مشمول این نهادها می‌ باشند.

در مجله حریق می خوانید:

سرهنگ Dwayne Garriss رئیس هیئت‌ مدیره ICC که مارشال ایالت جورجیا نیز هست می‌ گوید: “اجرای مقررات ایمنی یکی از ارکان اصلی کاهش ریسک اجتماعی است. این ارکان شامل پنج رکن آموزش، اجرا، مهندسی، انگیزش مالی و واکنش اضطراری است. دپارتمان‌ های حریق و ساختمان در سراسر کشور درحال‌ توسعه رویکردهای جدید و نوآورانه جهت ارائه خدمات اجرای مقررات بعنوان بخشی از کاهش ریسک جامعه می‌ باشند. این ابزار و تکنیک‌ ها ضمن اینکه باعث افتخار ما هستند، باید جهت کمک به کاهش ریسک‌ های منجر به فوت، جراحت، آتش‌ سوزی و بحرانی طبیعی و انسان‌ ساخت به اشتراک گذاشته شوند.”

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۳۱

سیستم های اعلام و اطفاء حریق دی اکسید کربن: CO2 در سیستم های اعلام و اطفاء حریق دی اکسید کربن گازی، بیرنگ، بی بو و از لحاظ شیمیایی کاملا خنثی می باشد که به سادگی در دسترس قرار گرفته و از لحاظ الکتریکی نیز نارسانای خوبی می باشد. بطور معمول در یک منطقه حفاظت شده با پایین آمدم سطح اکسیژنی که سوختن کمک می کند، باعث خاموشی آتش می شود. این مکانیسم فرونشاندن آتش سامانه اطفاء حریق CO2 را بسیار موثر کرده و نیاز به تمیزکاری کمتری خواهد بود.

سیستم های اعلام و اطفاء حریق دی اکسید کربن

ولی باید دقت داشت که بطور معمول در مکان های بی خطر مورد استفاده قرار گیرد. در غیراینصورت کارکنان حین تخلیه این مواد از تماس با آن خودداری کنند. ممکن اس در این سامانه ها از این گاز به روش غرقع سازی کامل استفاده شود ولی دی اکسید کربن تنها عامل گازی است که می تواند با استفاده از روش موضعی استفاده شود. دی اکسید کربن نیز می تواند در سیلندرهای فولاد به هم تنیده شده پرفشار و هم مخازن یخ زده سبک کم فشار نگهداری شود.

مزایای سیستم اطفای حریق CO2 فشار بالا HPCO2

 • قیمت پایین‌تر برای سامانه‌ های کوچک‌ تر
 • نگهداری در سیلندرهای محکم تنیده  شده‌ی مورد قبول US-DOT
 • سیلندرهایی در سایزهای مختلف
 • نصب آسان
 • سهولت در دسترسی
 • اجزاء تشکیل‌دهنده‌ی کمتر

سیستم های اعلام و اطفاء حریق CO2 برای موارد زیر مورداستفاده قرار می‌گیرند:

 • نیروگاه‌های برق
 • کارخانه‌ی سیمان/سامانه‌های غیرمستقیم سوخت زغال کوره‌های بلند
 • تولید و فراوری فلزات
 • صنعت چاپ
 • صنایع خودروسازی
 • عملیات الکترونیکی
 • تولید کامپیوتر و قطعات الکترونیکی
 • تأسیسات تحقیقاتی
 • سامانه‌های کشتیرانی (دریانوردی)
 • تأسیسات بازیابی و انبارداری خودکار

اطفای حریق CO2 شامل یک یا چند مخزن نگهداری عامل اطفاء CO2 است. شلنگ‌های انعطاف‌پذیر، مسیر تخلیه سیلندرها را به یک منیفولد (چند راهه) وصل می‌کند. منیفولد عامل گازی CO2 را بین شبکه‌ای از لوله‌ها توزیع می‌کند و جریان خروج CO2 به منطقه‌ی تحت حفاظت را کنترل می‌کند. این سیستم ها در تجهیزات ایمنی و آتش نشانی نیز وجود دارند.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۳۱

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

تبیین ایمنی و جایگاه گردشگری شهری در پایداری درآمدی در راستای خروج از رکود درآمد شهری با تأکید بر کلانشهره

توسعه گردشگری به عنوان یک پدیده فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی موجب می‌ شود که فرصت کافی برای تبادل فرهنگی اجتماعی و اقتصادی بین گردشگر و جامعه میزبان به وجود آید. توسعه گردشگری شهری یکی از ارکان توسعه پایدار شهری به شمار می‌ رود که در صورت حرکت مناسب می‌ تواند ضمن آبادانی،‌ عمرانی و پویایی اقتصادی بستر مناسبی برای تعامل فرهنگی و اجتماعی شهروندان ایرانی فراهم آورد. با وجود ظرفیت‌های بسیار در حوزه گردشگری شهری هنوز این بخش از گردشگری در کشور از جایگاه مناسبی برخوردار نبوده و نتوانسته است درخور ظرفیت‌ های موجود ایفای نقش کند. گردشگری امروزه از پویاترین فعالیت‌ ها در ایجاد تحول اقتصادی- اجتماعی در گستره جهان بوده که به طور روزافزون اهمیت یافته است ازآنجا که شهرها به عنوان جذاب ترین فضاها برای گردشگران دارای مراکز مهم اقتصادی، علمی، تفریحی، پزشکی و غیره بوده و افزون بر این از جاذبه‌ های طبیعی و میراث فرهنگی نیز بهره مند هستند بنابراین برای دستیابی به توسعه پایدار گردشگری شهرها از تمام ابعاد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، زیست محیطی، کالبدی و امنیت و ایمنی باید مورد توجه قرار گیرند. با توجه به نقش نظارتی و اجرایی شهرداری ها در قانون شهرداری این سازمان می تواند نقش موثری در جلوگیری از تداخل کاربری های ناسازگار شهری با مکان های گردشگری داشته و از کاهش کیفیت این مکان ها در صورت تداخل با این کاربری ها جلوگیری کرده و باعث جذب بهتر و بیشتر گردشگران و آسایش خاطر آنان از بازدید از مکان های گردشگری شوند. هدف اصلی پژوهش حاضر بررسی جایگاه گردشگری شهری در پایداری درآمدی در راستای خروج از رکود درآمد شهری با تأکید بر کلانشهرها با روش توصیفی- تحلیلی می باشد. یافته های پژوهش نشان می دهد که شهرداری ها نقش مهمی در معرفی شهرها به عنوان یک جاذبه گردشگری می تواند داشته باشد و توسعه گردشگری شهری در ایجاد امکانات فرهنگی، مراکز تفریحی، ورزشی، افزایش روابط اجتماعی، مبادلات فرهنگی، تقویت هویت فرهنگی شهر، اصلاح ساختار سنی، ایجاد فعالیت‌ های خدماتی، تنوع اقتصادی و جلوگیری از رکود اقتصادی شهر نقش مهم را ایفا می‌ کند.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢۸

سیستم های اعلام و اطفاء حریق آیروسل(Aerosol): اطفاء حریق آئروسل متراکم، شکلی از سیستم اطفاء حریق مشابه سیستم اطفاء حریق گازی یا سیستم اطفاء حریق شیمیایی خشک و مبتنی بر ذرات است. اطفاء حریق آئروسل از عاملی برای خاموش کردن آتش استفاده می‌ کند که حاوی ذرات جامد بسیار ریز و ماده‌ ی گازی است. ذرات ریز آئروسل متراکم و گاز سیال خروجی توسط یک واکنش گرما زا تولید می‌ شوند. این ذرات تا زمان خروج از تجهیز به حالت بخار باقی می‌مانند. مواد اطفایی آیروسل در درون سیستم متراکم و سردند و به‌صورت ذرات جامد تخلیه می‌شوند.

سیستم های اعلام و اطفاء حریق آیروسل(Aerosol)

برخلاف سیستم اطفاء حریق گازی که تنها گاز بیرون می‌دهد و نیز عوامل خاموش‌ کننده‌ ی شیمیایی خشک که ذرات پودر مانندی با ابعاد بزرگ(۲۵ تا ۱۵۰ میکرومتر) هستند، سیستم اطفاء حریق آئروسل متراکم توسط انجمن حفاظت از حریق آمریکا(NFPA)، به‌عنوان منتشرکننده‌ی ذرات بسیار کوچک با ابعاد کمتر از ۱۰ میکرومتر معرفی می‌شوند. ذرات جامد آیروسل دارای ابعاد جرمی بسیار کوچک‌تری نسبت به عوامل خاموش‌کننده‌ی شیمیایی هستند، مدت بیشتری در هوا معلق می‌مانند و در منطقه‌ی تحت محافظت، پسماند کمتری از خود به‌ جای می‌گذارند. درحالی‌ که سیستم اطفای حریق شیمیایی خشک باید مستقیماً به سمت شعله هدف‌گیری شوند، آئروسل‌های متراکم، عوامل اطفای حریق احاطه‌ کننده‌ای هستند و ازاین‌رو صرف‌ نظر از محل و ارتفاع آتش می‌توانند مؤثر باشند. سیستم اطفاء حریق شیماییِ تر، مانند مواد داخل خاموش‌کننده‌های کف، باید مانند سیستم اطفاء حریق شیمیایی خشک مستقیماً به سمت آتش پاشیده شوند. عامل آئروسل می‌تواند بوسیله‌ عمل مکانیکی، الکتریکی یا ترکیبی از عمل الکترومکانیکی به سمت هدف پرتاب شود.

مکانیسم ابتدایی سیستم های اعلام و اطفا حریق آئروسل متراکم با استفاده از واکنش‌ های شیمیایی با رادیکال‌ های آزاد شعله، و درنتیجه جلوگیری از فرایند سوختن آتش، چهارمین مؤلفه‌ی چهارضلعی آتش را نشانه می‌ رود. بطور مثال، ذرات آئروسل متراکم شامل کربنات پتاسیم(K2CO3) است که از تجزیه‌ ی گرمایی ترکیب جامدی به شکل آئروسل به دست می‌آید که شامل نیترات پتاسیم است که نقش اکسیدکنندگی دارد. هنگامی که ذرات آئروسل آتش را فرا می‌گیرند و با آن تماس پیدا می‌کنند، این ذرات گرمای آتش را به‌عنوان انرژی دریافت می‌کنند، تجزیه می‌شوند و مقدار زیادی رادیکال پتاسیم (K+) (یون‌هایی با الکترون منفرد) آزاد می‌کنند. رادیکال‌ های پتاسیم با رادیکال‌های آزاد هیدروکسید(OH+)، هیدروژن(H+ ) و اکسیژن(O+) که به ادامه‌ ی فرایند سوختن کمک می‌کنند پیوند ایجاد کرده و مولکول‌های بی‌ضرری مانند هیدروکسید پتاسیم (KOH) و آب (H2O) تولید می‌کنند.

عوامل آئروسل متراکم، مکانیسم اطفاء حریق ثانویه‌ ای نیز دارند که سه مؤلفه‌ی دیگر چهارضلعی آتش را تحت تأثیر قرار می‌دهد. آئروسل با فراگرفتن آتش با ابری غلیظ از ذرات ریزی که ابعاد جرمی کمتر از ۱ تا ۲ میکرومتر دارند آن را سرد می‌کنند. اگرچه سطح مقطع هر ذره بسیار کوچک است، تعداد زیادِ ذراتی که شعله‌های آتش را محاصره کرده و به آن نفوذ می‌کنند، سطح مقطع به‌قدر کفایت بزرگی را برای جذب گرمای شعله‌های آتش فراهم می‌آورد. بر روی سطح ذرات، بازترکیب رادیکال‌های آتش که به‌عنوان انرژی در واکنش شرکت می‌کنند جذب می‌شوند:

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢۸

موسسه استاندارد بریتانیا BSI استاندارد BS 9999: 2017″ ایمنی حریق در طراحی، مدیریت و استفاده ساختمان‌ها آئین کار” را بازنگری نمود.
هدف اولیه این استاندارد حصول اطمینان از این نکته است که معیارهای قابل‌ قبول تأمین جانی افراد می‌تواند در حوادث حریق ساختمان‌ها قابل‌ دستیابی باشد.

به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، استاندارد بازنگری شده، با هدف تأمین تدابیر و روش‌های صحیح حفاظتی برای سلامت شاغلین و آتش‌نشانان، توصیه‌ ها و راهنمایی‌ هایی بمنظور برقراری تمهیدات لازم جهت کنترل و کاهش اثرات حریق، از جمله دود و سایر محصولات حریق‌ های جدید فراهم می‌ نماید.

در مجله حریق می خوانید:

این استاندارد بازنگری شده در طراحی ساختمان‌های جدید و توسعه و نیز در جابجایی، توسعه و تغییر مصالح مورداستفاده در ساختمان‌های موجود کاربرد دارد. این استاندارد مورداستفاده معماران، مدیران ساختمان‌ها، مهندسان ایمنی حریق، ارزیابان ریسک حریق، کارکنان کنترل ساختمان، کارکنان آتش‌نشانی و امداد، نصابان کاشف‌های حریق و دود، نصابان سیستم‌های اطفای حریق آبی و بازرسین نقشه‌های سیستم‌های اعلام و اطفاء و بازرسی بمنظور ارائه گواهینامه می‌باشد.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢۸

لینک بیلدینگ طبیعی چیست؟ ممکن است سوال بسیاری از مدیران و وبمستران باشد. لینک بیلدینگ ایجاد لینک سازی در وب سایت های دیگر است. این کار به جهت بهبود سئو انجام می شود. ممکن است شما قصد افزایش رتبه یک کلمه کلیدی در یک جستجوگر را داشته باشید. پس از بهینه سازی سایت و تولید محتوای دقیق و با کیفیت، باید به سراغ لینک بیلدینگ بروید. پس دلیل استفاده از لینک بیلدینگ را بهمراه مفهوم آن متوجه شدیم. متاسفانه در گذشته خرید بک لینک ها بسیار مُد بود و همچنین جستجوگرهایی مثل گوگل قوانین خاصی برای این موضوع در نظر نگرفته بودند و سوء استفاده های بسیار زیادی در این قضیه صورت گرفت و بسیاری فقط با خرید بک لینک به نتایج مفیدی در سئو دست پیدا کردند. چندی از این قضیه نگذشت که گوگل قوانین سخت گیری برای این نوع لینک سازی در نظر گرفت و کسانی که این نوع لینک سازی را ادامه دادند در گوگل پنالتی شدند و تمام زحماتشان به هدر رفت.

دلیل استفاده از لینک بیلدینگ طبیعی

از نظر ما گوگل متوجه این موضوع می شود و بهتر است از روش های طبیعی لینک سازی های خود را انجام دهید. لینک سازی طبیعی در بهینه سازی سایت کمک بسزایی می کند و می تواند رشد فراوانی در بالا آمدن یک کلمه کلیدی در جستجوگرها داشته باشد. از این پس دقت داشته باشید که محتوای شما توسط خزنده های گوگل بررسی می شود و نیاز است حتما محتوای شما مفید و تولیدی باشد و دارای کلمات کلیدی و لینک سازی های داخلی باشد. در این صورت شما روش های طبیعی را دنبال می کنید و سایت شما توسط گوگل پنالتی نمی شود.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢۸

دکوراسیون مغازه فست فود : امروزه موضوع دکوراسیون داخلی با همه ی گستردگی و پیچیدگی های خود بسیار زیاد مورد توجه مشاغل مختلف و از آن مهمتر مشتریان آنها قرار گرفته است. همه انسان ها دوست دارند در محیط زندگی، کار و تفریح خود از زیبایی و آرامش و هارمونی و تناسب در فضا لذت ببرند. مبحث دکوراسیون داخلی در رستوران ها و فست فودها نیز یکی از حساس ترین مباحث دکوراسیون مغازه است زیرا که به طور کلی خوردن غذا و لذتی که از خوردن آن در انسان پدید می آید قبل از آنکه به معنای تغذیه صِرف غذا باشد، بیشتر برای آن ها جنبه ی تفریحی سرگرمی و جذابیت آن  را دارد.

دکوراسیون مغازه فست فود و یا دکوراسیون داخلی کافه یا رستوران بیش از طراحی، در موضوع انتخاب رنگ و نورپردازی مناسب دارای اهمیت بسیار می باشد. انتخاب رنگ مناسب در نورپردازی ها و مبلمان و تزئینات دکور، ارتباط  مستقیمی با حس طعم غذا و کم و زیاد شدن میل به غذا خوردن در مشتریان آن ها دارد. به عنوان مثال انتخاب نمودن رنگ سبز برای نورپردازی فست فود در قسمت روی میز غذای مشتری، باعث میشود که رنگ غذا تغییر نموده و منجر به دلزدگی و بی میلی به خوردن آن شود.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢۸

مراسم عروسی در باغ: بعضی از عروس و دامادها علاقه زیادی دارند که مراسم عروسی خود را در باغ ها ی تشریفات مجالس برگزار کنند. اما برخی تالار عروسی را می پسندند. علت علاقه آن ها به برگزاری مراسم در باغ شاید به امکانات متعددی که باغ عروسی در اختیار عروس و داماد ها قرار می دهد، برگردد.

در اینجا به برخی از امکانات مراسم عروسی در باغ اشاره خواهیم نمود.

یزرگی و وسعت باغ

باغ عروسی به نسبت تالار وسعت بیشتری دارند. به همین دلیل میهمانان در باغ راحت تر رفت و آمد می کنند. وسعت بیشتر باغ های عروسی باعث راحت تر شدن رقص و پایکوبی می شود. جایگاه عروس و داماد بین مهمانان بوده و به تمامی جشن دید دارند. در باغ، مهمان ها می توانند در هر قسمتی که راحت تر باشند، بنشینند. بنابراین به صورت فشرده و در کنار هم نخواهند بود. به این ترتیب جشن خلوت تر به نظر می رسد و به خوبی از میهمانان پذیرایی می شود.

تزئینات کمتر مراسم عروسی در باغ

در باغ هم وسایل تزئینی متنوعی مورد استفاده قرار می گیرد که فضا را زیباتر می کند. در حالی که حساسیتی که در تالار عروسی وجود دارند،در باغ وجود ندارند. البته در باغ های تشریفات عروسی چراغانی کردن، نصب ریسه، گل آرایی و نورپردازی همانند تالار عروسی صورت می پذیرد.

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢۸

دانلود آهنگ جدید مهدی یراحی به نام چه چیزا شنیدم

Download New Music By Mehdi Yarrahi Called Che Chiza Shenidam

دانلود آهنگ مهدی یراحی به نام چه چیزا شنیدم با بالاترین کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸

به همراه جدید چه چیزا شنیدم مهدی یراحی

آهنگ : مهدی یراحی , تنظیم و میکس و مستر : هومن نامداری

دانلود فول آلبوم مهدی یراحی با بالاترین کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸ در

برای دانلود آهنگ مهدی یراحی به نام چه چیزا شنیدم به ادامه مطلب مراجعه کنید…

مهدی یراحی - چه جیزا شنیدم

(متولد ۲۳ آبان ۱۳۶۰ در اهواز) خواننده، آهنگساز، تنظیم کننده و نوازنده پیانو، کیبورد و گیتار ایرانی است. قطعه نفس با صدای مهدی یراحی که برای فیلم سینمایی نفس ساخته نرگس آبیار خوانده شد در کمتر از دو روز بعد از پخش ۳ میلیون بار دانلود و شنیده شد. موزیک جدید او به نام چه چیزا شنیدم یک موزیک عاشقانه غمگین می باشد!

 

دانلود آهنگ مهدی یراحی به نام چه چیزا شنیدم

 

متن آهنگ جدید چه چیزا شنیدم مهدی یراحی

چه چیزا شنیدم از این آدما از اینا که میگن به تو راه نیست
به من گفته بودن تو چاهی ولی آخه جای دریا تو چاه نیست
چه چیزا شنیدم از این آدما از اینا که از کینه ی من پرن
از اینا که هرجا دورغی بگن کنارش به اسمت قسم میخورن
چه چیزا شنیدم از آدما از اینا که اسم تو رو میبرن
از اینا که با بردن آبروت واسه اسمشون آبرو میخرن
واسه اسمشون آبرو میخرن
♫♫♫♫♫♫
گمون میکنم راهمون راست نیست گمون میکنم حقمون باطل
بگو ما قراره چقدر کج بریم که برگردی بالا سر قافله
تو بالاترین ناجی عالمی واسه مردمی که فقط باختن
تو تعبیرت این نیست اینی که هست نگاه کن چه چیزا ازت ساختن
چه چیزا شنیدم از آدما از اینا که اسم تو رو میبرن
از اینا که با بردن آبروت واسه اسمشون آبرو میخرن
واسه اسمشون آبرو میخرن

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢۸

ساندویچ پانل دیواری دو رو نایلون

ساندویچ پانل دیواری دورو نایلون جهت استفاده در کف سردخانه ها تولید میشود بنحوی که بجای پوشش دورو ورق فلزی از نایلون استفاده شده و پس از نصب در کف سردخانه با بتون روی آن پوشش میشود . این عمل باعث در ساندویچ پانل دیواری دو رو نایلون ، باعث کاهش انتقال دما از کف سالن سردخانه شده و مزیت آن نسبت به سایر ساندویچ پانلها قیمت بسیار مناسب و وزن سبک آن میباشد(لیست قیمت ساندویچ پانل). ساندویچ پانل دورو نایلون علاوه بر کف سردخانه ها میتوان در سقفهای کاذب و دیوار ساختمان ها جهت ایجاد یک عایق صوتی و حرارتی مناسب استفاده کرد.

ساندویچ پانل دیواری دو رو نایلون

ساندویچ پانل دیواری دو رو نایلون

مدل ها : دو رو نایلون صاف

ضخامت : ۴ ، ۵ ، ۶ ، ۸ ، ۱۰ ، ۱۲٫۵ و ۱۵ سانتیمتر

عرض : ثابت ۱۶/۱ متر (۲ سانتیمتر اورلپ) مفید ۱۴/۱ متر

طول : ۱ الی ۱۲ متر بدلخواه مشتری

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢٦

دانلود آهنگ جدید رامین بی باک به نام حسم به تو

Download New Music By Ramin Bibak Called Hesam Be To

دانلود آهنگ رامین بی باک به نام حسم به تو با بالاترین کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸

به همراه متن آهنگ جدید حسم به تو رامین بی باک

ترانه : شهرام جلیلی ، آهنگ و تنظیم: رامین بی باک

دانلود فول آلبوم رامین بی باک با بالاترین کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸ در

برای دانلود آهنگ رامین بی باک به نام حسم به تو به ادامه مطلب مراجعه کنید…

رامین بی باک - حسم به تو

از خوانندگان جوان سبک پاپ ایرانی است. موزیک جدید او به نام حسم به تو یک موزیک عاشقانه غمگین می باشد!

 

دانلود آهنگ رامین بی باک به نام حسم به تو

 

متن آهنگ جدید حسم به تو رامین بی باک

حسم به تو بیشتر از یه علاقست
فهمیدن عشق از چشمای من سادست
دوست داشتنت حتی واسم بی ارادست
تو همه ی آرزومی
جای خالیت عذابه حتی واسم
بدون تو میمیمره همه احساسم
تو باعث شدی که خودمو بشناسم
تو هیشه روبرومی
عاشقت شدم از همون لحظه که تورو دیدم
من با تو عاشقی رو فهمیدم از جالی خالی تو ترسیدم
دوست دارم همه دنیامی
میگیرم از نگاهت آرامیش
آره تویی اونی که میخوامش
اونی که پر میشم من از یادش
دوست دارم
♫♫♫♫♫♫
فکرشم نکن که بی تو بمونم
بدون تو تنهایی نمیتونم
عشقو از چشمای جذابت میخونم
تنها چیزی که دارمه
باید بیشتر از اینم عاشق توشم
فاصله ها رو با فکرت من میکشم
وقتی نیستی با خیال تو دلخوشم
آرامشت کنارمه
عاشقت شدم از همون لحظه که تورو دیدم
من با تو عاشقی رو فهمیدم از جالی خالی تو ترسیدم
دوست دارم همه دنیامی
میگیرم از نگاهت آرامیش
آره تویی اونی که میخوامش
اونی که پر میشم من از یادش
دوست دارم

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢٦

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

با توجه به رشد جمعیت و افزایش شهر نشینی، وقوع حوادث طبیعی مثل زلزله می تواند خسارات و تلفات سنگینی را ایجاد و توسعه شهرها و کشور را دچار وقفه نماید. ضرورت کاهش آسیب پذیری شهر در برابر زلزله، به عنوان یکی از اهداف اصلی برنامه ریزی کالبدی، برنامه ریزی شهری و طراحی شهری محسوب می گردد. بافتهای فرسوده و مسأله دار شهری و سکونتگاه های حاشیه ای و غیر رسمی در کشورهای درحال توسعه(همانند ایران) بیشتر از سایر بافتهای شهری در معرض خطر زلزله قرار دارند. این بافتها بنا به دلایلی چون عدم رعایت معیارهای فنی و مهندسی در ساخت بنا، قرارگیری در شیبها و اراضی نامناسب، شبکه ارتباطی ناکارآمد، کمبود(عدم) فضای باز، عدم وجود تأسیسات و تجهیزات شهری و… بیشتر در عرض خطر هستند. اسکان غیررسمی از جمله مسائلی است که طی دوران تاریخ در اطراف کلانشهرها حادث شده و مسائل مختلف اجتماعی، فرهنگی، کالبدی و اقتصادی به همراه داشته است. با توجه به اینکه کلانشهر تهران، به عنوان پایتخت کشور ایران، از قابلیت ها و جاذبه های ویژه ای برخوردار است، بررسی موضوع اسکان غیررسمی در آن مطلوبیت های ویژه علمی و کاربردی دارد. بررسی آثار و ابعاد، کالبدی و اجتماعی در این نوع سکونتگاه ها، قابلیت شناخت زمینه های بروز بحران های شهری را فراهم می سازد. بحران هایی که محصولی چون، بی ارزش تر شدن ارزش زمین ها، توسعه بی رویه شهرها، جذب کاربری های دفع شده از سطح منطقه و تشدید مسائل اجتماعی دارد. بر همین اساس هدف اصلی پژوهش حاضر رهیافتها مدیریت شهری در ارتقاء ایمنی سکونتگاههای غیررسمی و بافتهای فرسوده شهری در راستای مدیریت بحران در منطقه ۱۹ تهران با روش توصیفی-تحلیلی می باشد، برای رسیدن به این هدف بافتهای فرسوده و اسکان غیررسمی این منطقه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت. نتایج پژوهش نشان می دهد به منظور بهبود وضعیت موجود کاربری های مسکونی محلات اسکان غیررسمی در منطقه۱۹ در ارتباط با کاهش آسیب های ناشی از زلزله و دیگر بحرانها و عوامل طبیعی، اجرای طرح های نوسازی، بهسازی و توانمندسازی در بافت های فرسوده، نظارت ارگان های فعال در امر ساخت و سازهای شهری و ارتقاء آگاهی ساکنین در به کارگیری مصالح بادوام، مهمترین راهکارها بوده، که از اولویت های اجرایی برتر می باشند.

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢٦

سفره عقد: پیشینه ی مراسم عقد برمی گردد به دوران ایران باستان که پس از مراسم شیرینی خوران و آشنایی خانواده ها با یکدیگر صورت میگرفت. هنوز نیز در تشریفات عروسی از آن استفاده می شود. رسم بر این بوده و هست که هزینه ی مراسم عقد و عروسی بر عهده ی داماد باشد و عروس جهیزیه به خانه ی داماد بیاورد.

سفره عقد در مراسم عروسی

در زمان قدیم سفره ی عقد توسط خانواده ی زوجین چیده میشد. به این ترتیب که خانواده ی داماد آن را تهیه کرده و ژس از ان در مراسم بله برون آن را به منزل عروس می بردند و در ادامه وظیفه ی چیدمان آن بر عهده ی خانواده ی عروس بود.

گل آرایی در تشریفات مجالس بسیار مهم است. برای گل آرایی سفره عقد می توانید به یک گل فروشی مراجعه کرده و بسته به اندازه ی سفره و همچنین ترکیب رنگ آن، چند سبد گل سفارش دهید. استفاده از شمع را فراموش نکنید. بهتر است شمع هایی که استفاده می کنید کند سوز و دارای محفظه باشند. می توانید از تعداد زیادی شمع وارمر که هزینه ی کمی هم دارند دور تا دور سفره استفاده کنید که بسیار خاص و شیک است. در استفاده از شمع ها بسیار دقت نمایید که در مسیر رفت و آمد و همچنین نزدیک به لباس عروس نباشند.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢٦

دکوراسیون داخلی غرفه های نمایشگاهی: به طور کلی امروزه حضور در نمایشگاه‌های مختلف یکی از روش‌های توسعه تجارت بوده و به این جهت بسیاری معتقد هستنداستفاده از ابزارهایی مانند غرفه‌سازی می‌تواند نقش زیادی در اعتمادسازی و توسعه تجارت آن ها داشته باشد. غرفه نمایشگاهی نقش مهمی را در جذب مخاطبان به دلیل نمایش کالاهای آن ها در حضور مخاطبان و بازدیدکنندگان تجاری خواهد داشت. هر چه طراحی غرفه تناسب بیشتری هدف عرضه‌کننده داشته باشد نوع فعالیت شرکت بهتر به نمایش در خواهد آمد و برای مخاطبان نیز جذاب می‌باشد. طراح غرفه برای طراحی دکوراسیون داخلی غرفه های نمایشگاهی باید با متریال ساخت غرفه آشنا باشد؛ همچنین ذهن خلاق، محور طراحی غرفه نمایشگاهی است به این دلیل که این ایده باید مخاطب را در غرفه نگه داشته و پاسخگوی نیاز مخاطبان باشد.

یکی دیگر از مسائلی که در طراحی دکوراسیون داخلی غرفه نمایشگاهی به آن توجه نمود، عوامل نور، رنگ، صدا، فرم  و بو می‌باشد. به طور مثال فرم یک غرفه باید با کالای ارائه شده مرتبط باشد و یا رنگ‌های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی غرفه های نمایشگاهی با هم هماهنگ باشند. تمامی این عوامل نقش بسیار مهمی در جذب مخاطب دارند. در ساخت غرفه لوکیشن و ابعاد آن باید متناسب با محصولات و نیز دکوراسیون و بازدیدکنندگان احتمالی از آن غرفه باشد. همچنین استفاده از مبلمان و میز و صندلی مناسب می‌تواند تأثیر بسزایی بر روی برخورد غرفه‌داران با بازدیدکنندگان داشته باشد. بنابراین برای داشتن یک حضور موفق در نمایشگاه می‌توان با کمک طراحان ماهر، غرفه خود را به یک مکان جذاب و خاص برای جذب بازدیدکنندگان تبدیل کنیم.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢٦

تجارت الکترونیکی به عنوان معاملات تجاری، خدمات مشتری و کارهای فرا تجاری تعریف می شود که موجب استفاده از ارتباطات دیجیتالی شده است. زیرساختار اصلی برای تجارت الکترونیکی، محیط محاسباتی شبکه دیجیتال است که سازمان و افراد را در تجارت، صنعت، دولت و خانه به هم پیوند می زند.

در این سیستم، مشتری از یک وب سایت برای سیستم تجارت الکترونیکی استفاده می کند تا به اطلاعات دسترسی داشته باشد تا معاملات آن لاین را به راحتی انجام دهد.

اگرچه بعضی از سنجش های ایمنی مانند رمزگذاری داده ممکن است بعضی مسائل بالا را خطاب قرار دهد، موضوعات ایمنی نیازمند خظاب-قرارداده شدن در سایر بخش ها هستند و سیستم تجارت الکترونیکی در مشتریان نرم افزار باید از داده استفاده کنند.

در بیشتر سیستم های نرم افزاری موجود مراکز امنیتی وجود دارد تا بر اثر بی دقتی برنامه ریز یا توسعه دهنده گان نرم افزار، مشکلاتی پدید نیاید. سیستم های نرم افزاری تجارت الکترونیکی باید داده ها را سیستم نرم افزاری تبادل کنند که توسط سایرین مانند مشتریان، عرضه کننده ها، شرکا و سایر عوامل نرم افزاری کنترل شود. بنابراین مکانیسم های امنیتی در این سیستم ها باید منعطف، استاندارد و قابل اجرایی با سایر سیستم ها باشد. آنها از طرح های چندگانه با یک یا چند پیوندزننده میانی و واسطه مانند سرورهای وب و کاربردی استفاده می کنند. در راس این موارد استانداردها و طرح های ارتباطی و شبکه در یک موقعیت تغییر مستمر است که همه بخش های ایمنی در تجارت الکترونیک را به روز می کند. هکرها به طور ثابت از این آسیب-پذیرها استفاده می کنند و می توانند از ویروس های خاصی برای نفوذ به سیستم تجارت الکترونیک استفاده کنند تا اطلاعات مشتری را بدزدند و یا سیستم را غیرقابل دسترسی کنند. بنابر گزارشات مشتری، هزینه نرم افزار مورد نظر در سال ۲۰۱۰ حدود ۲٫۳بیلیون دلار بود و شبکه بازی سونی قربانی عملکرد اصلی هکرها در سال ۲۰۱۱ شد که اطلاعات میلیونها کاربر ان دزدیده شد.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢٦

دانشمندان اخیرا سیستم اطفاء حریق برای باتری‌ های لیتیوم یونی را ارائه دادند. این فن‌ آوری هوشمند داخلی زمانی فعال می‌شود که حرارت باتری‌ ها از کنترل خارج‌ شده باشد.
محلول شامل یک جداکننده مجزا است که مابین آند و کاتد قرار گرفته است. جداکننده از الیاف میکرو فایبر همراه با یک ساختار نانو ذرات هسته-پوسته حاوی پیش‌گیرنده‌ شعله تری فنیل فسفات است. حرارت پوسته پلیمری خارجی میکرو فایبر را ذوب کرده و پیش‌ گیرنده شعله را درون الکترولیت بسیار آتش‌ گیر آزاد می‌ کند، بر اساس آزمایش‌ های انجام‌ شده، احتراق و سوختن الکترولیت در کمتر ۴/۰ ثانیه متوقف می‌ شود.
به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، این تحقیق توسط دانشگاه استنفورد در مجله علمی داوری همتای Peer-reviewed journal Science Advances در ژانویه با عنوان “جداکننده میکرو فایبر هسته-پوسته الکتروریسی شده با خواص رهاساز حرارتی و پیش‌ گیرنده شعله برای باتری‌ های لیتیوم یونی” منتشر شد. این تحقیق همچنین ثابت می‌ کند با اینکه میکرو فایبر می‌ تواند الکترولیت را جذب کند و در درازمدت مقداری متورم شده و سبب می‌ شود مقدار کم تری فنیل فسفات به آرامی به بیرون پارچه نشت و درون الکترولیت حل شود، لیکن به دلیل غلطت کم تری فنیل فسفات در الکترولیت، این موضوع به هیچ وجه تأثیر قابل‌ توجهی در عملکرد الکتروشیمیایی باتری‌ ها نخواهد داشت.

در مجله حریق می خوانید: نویسنده مقاله اذعان دارد، این نوع از جداکننده‌ های هوشمند می‌توانند در سایر تجهیزات ذخیره انرژی برای مقابله با مسائل ایمنی که حرارت خارج از کنترل ایجاد می‌ کند، استفاده شود اما آزمایش‌ های سوء استعمال برقی و مکانیکی تکمیلی شامل باتری‌ های پانل بزرگ برای سایر کاربری‌ های عملیاتی مورد نیاز خواهد بود.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢٦

نقش دستکش ایمنی در تجهیزات ایمنی و آتش نشانی: استفاده از دستکش ایمنی در تجهیزات ایمنی و آتش نشانی نقش بسیار مهمی دارد. بیش از شصت درصد حوادث ناشی در حین کار، مربوط به استفاده نکردن از دستکش ایمنی است. دست ها و انگشتان با اهمیت ترین اعضای کمکی بدن است که در حین مواجه با خطرات ناشی از برق گرفتی، پارگی، خراش، بریدگی، سوارخ شدن و تماس با مواد بیولوژیکی و همچنین در برابر دماهای بسیار بالا برای حفظ و نگهداری از آن ها باید از دستکش ایمنی مناسب استفاده شود.

نقش دستکش ایمنی در تجهیزات ایمنی و آتش نشانی

در حال حاضر دستکش های ایمنی مختلفی برای حفظ و نگهداری از خطرات در دسترس عموم قرار گرفته است. ماهیت خطر و آسیب های ناشی در حین انجام عملیات، در انتخاب دستکش هانقش مهمی دارد. تنوع آسیب های شغلی دست، انتخاب صحیح دستکش ایمنی را مشکل تر می کند. الزامی است که کارکنان در یک محیط کاری نسبتاً خطرناک، از دستکش های ایمنی مخصوص برای هر محیط کاری تهیه و استفاده شود. این دستکش های ایمنی در برابر آسیب های احتمالی بسیار لازم می باشد و هر نوعی از آن ها برای یک نوع عملیات خاصی استفاده شده است که ممکن اس در محیط های نامربوط دیگر در برابر سایر عملیات حفاظت لازم را ایجاد نکند.

دستکش ایمنی محافظ در برابر پرتوهای رادیواکتیو(تجهیزات ایمنی و آتش نشانی):

این دستکش ایمنی از پارچه هایی با لایه سربی ساخته می شوند. این دستکش ها بایستی حداقل تا نصف بازوها را پوشانده و قدرت حفاظتی حداقل برابر با قدرت حفاظتی ورق سربی به ضخامت ۱/۵۵میلیمتر باشد. ضمن اینکه با توجه به جرم حجمی بالای سرب طوری تهیه شده باشند که علاوه بر حفاظت دستها، سبک و نرم نیز باشند. آستین های حفاظتی در شرایطی که علاوه بر دست ها، ساعد و بازوها نیز در معرض مخاطره قرار داشته باشند، از آستین های حفاظتی استفاده می شود. این آستین ها ممکن است با دستکش ایمنی و یا بدون آن استفاده شده و جنس آنها معمولاً از جنس همان دستکش می باشد..

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢۱

برای اولین بار در دنیا، با دریافت اعلام کمک اضطراری از یک تلفن هوشمند در دریا، یک کوادکوپتر به‌طور خودکار از خط ساحلی ایرلند، جهت جستجو و موقعیت‌ یابی محل وقوع سانحه به پرواز درآمد.
این مانور برنامه‌ریزی‌ شده در دهکده Crosshaven شهر Cork در جنوب غربی ایرلند در تاریخ ۱۳ فوریه به نمایش درآمد که شامل یکپارچه‌ سازی سه سامانه فن‌ آوری برای اعلام‌ خطر، جستجو و واکنش در شرایط اضطراری بود. در طول پرواز، حسگرهای کوادکوپتر، اطلاعات موقعیت‌ یابی را به مرکز عملیات اضطراری مخابره می‌ کردند تا جهت واکنش هماهنگ شوند.
به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق: این مانور تعدادی از قابلیت‌ های این سامانه، ازجمله نحوه هشداردهی سوانح توسط اپلیکشن Safetrx نصب‌ شده روی گوشی تلفن همراه، اطلاعات کاربر یعنی موقعیت GPS وی و ردیابی تسهیل شده برای هر دو کنسول Safetrx و کوادکوپترهای DAR و D4H را نمایش داد. Safetrx یک پلت فرم ایمنی دریایی اثبات‌ شده است و اپلیکیشن جستجو و امداد دریایی آن بیش از ۶۹۵۰۰۰ ساعت اطلاعات مورد استفاده در سراسر دنیا را ثبت و ضبط نموده است.

در مجله حریق می خوانید: یکپارچه‌ سازی بسیار سریع سه راهکار، ماحصل طراحی یک نرم‌افزار قابل‌ انعطاف پشتیبان هر سه سیستم و تعهد شرکت‌ های درگیر در ساخت پلتفرم ASR می‌ باشد.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢۱

لیست قیمت ساندویچ پانل

لیست قیمت ساندویچ پانل (لیست قیمت ساندویچ پانل سقفی و لیست قیمت ساندویچ پانل دیواری)    

توضیحات :  آلوزینگ ( آلومینیوم + روی )     

پانل با پوشش از دو رو ورق ۰/۵ میلیمتر و فوم پلی اورتان با دانسیته ۴۰ کیلو گرم در متر مکعب

محصول ضخامت (cm) واحد
ساندویچ پانل دیواری ۴ متر مربع
پانل دیواری ۵ متر مربع
پانل دیواری ۶ متر مربع
پانل دیواری ۸ متر مربع
پانل دیواری ۱۰ متر مربع
پانل دیواری ۱۲/۵ متر مربع
پانل دیواری ۱۵ متر مربع

توضیح : ضخامت های ۱۰ و ۱۲/۵ و ۱۵ پانل سردخانه ای می باشند

جهت کسب قیمت تماس بگیرید: ۰۹۱۲۱۸۲۴۳۹۴

پانل با پوشش از دو رو ورق ۰/۵ میلیمتر و فوم پلی اورتان با دانسیته ۴۰ کیلو گرم در متر مکعب

محصول ضخامت (cm) واحد
ساندویچ پانل سقفی ۴ متر مربع
پانل سقفی ۵ متر مربع
پانل سقفی ۶ متر مربع
پانل سقفی ۸ متر مربع
پانل سقفی ۱۰ متر مربع

جهت کسب قیمت تماس بگیرید: ۰۹۱۲۱۸۲۴۳۹۴

—————————————————————————-

پانل با پوشش از دو رو ورق ۰/۴ میلیمتر و فوم پلی اورتان با دانسیته ۴۰ کیلو گرم در متر مکعب

محصول ضخامت (cm) واحد
پانل دیواری ۴ متر مربع
پانل دیواری ۵ متر مربع
پانل دیواری ۶ متر مربع

پانل با پوشش از دو رو ورق ۰/۴ میلیمتر و فوم پلی اورتان با دانسیته ۴۰ کیلو گرم در متر مکعب

محصول ضخامت (cm) واحد
پانل سقفی ۴ متر مربع
پانل سقفی ۵ متر مربع
پانل سقفی ۶ متر مربع

جهت کسب قیمت تماس بگیرید: ۰۹۱۲۱۸۲۴۳۹۴

————————————————————————- 

پانل با پوشش از دو رو ورق ۰/۴ میلیمتر و فوم پلی اورتان با دانسیته ۳۰ کیلو گرم در متر مکعب

محصول ضخامت (cm) واحد
پانل دیواری ۴ متر مربع
پانل دیواری ۵ متر مربع
پانل دیواری ۶ متر مربع
پانل دیواری ۸ متر مربع

 

پانل با پوشش از دو رو ورق ۰/۴ میلیمتر و فوم پلی اورتان با دانسیته ۳۰ کیلو گرم در متر مکعب

محصول ضخامت (cm) واحد
پانل سقفی ۴ متر مربع
پانل سقفی ۵ متر مربع
پانل سقفی ۶ متر مربع
پانل سقفی ۸ متر مربع

جهت کسب قیمت تماس بگیرید: ۰۹۱۲۱۸۲۴۳۹۴

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢۱

دکوراسیون داخلی هتل: اولین چیزی که همیشه برای طراحی و  دکوراسیون داخلی هتل مطرح می شود این است که یک طراح و دکوراتور باید به این موضوع توجه لازم را داشته باشد تا جایی که امکان دارد باید فضایی که برای هتل بواسطه نوع دکوراسیونی که برای آن در نظر گرفته است خلق می کند متفاوت از محیط خانه باشد.در محیط هتل باید تا جایی که می توان از تمامی روتین های زندگی روزمره فاصله گرفت.از انتخاب رنگ ها گرفته تا نوع تجهیزاتی که قرار است در اختیار مسافرین گذاشته شود.تنها در اینصورت است که مسافر می تواند خاطره ای خوش و به یاد ماندنی از محیط هتل شما داشته باشد وگرنه اگر قرار باید همان محیط تکراری و همیشگی منزل را این بار در هتل تجربه کند و احتمالا بابت ان نیز هزینه بالایی بپردازد که چندان لطفی برای هیچ مسافری نخواهد داشت.

دکوراسیون داخلی هتل

در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی هتل باید به تقسیم بندی فضا و نحوه نور پردازی محیط بسیار توجه کرد و با انچیزی که ممکن است در محیط های عادی انجام شود کاملا فاصله گرفته و سبک و سیاقی نو را پیاده سازی کرد.باید در نظر داشت که آرامش و آسایش مشافرین در اولویت اول باشد و هر گونه تغییری که در محیط ایجاد می کنید همیشه به این موضوع دقت لازم را داشته باشید.شاید سختی کار از اینجا آغاز شود که شما مثلا برای طراحی دکوراسیون یک منزل تنها نیاز است که به خواسته های افراد منزل و سلیقه انها توجه نمایید تا در نهایت طرحی مورد پسند انها را خلق کنید.اما در مورد هتل محیطی که قرار است افراد مختلفی از سراسر کشور و حتی دنیار در انجا رفت و امد داشته باشند و هر کردام قاعدتا دارای سلایق خاصی هستند کار بسیار دشوار تر از قبل خواهد شد.شما باید طرحی را ارائه دهید که بتواند رضایت خاطر طیف وسیعی را به خود جلب نماید.داشتن یک دکوراسیون لوکس برای هر هتلی جز مهمترین و اولین کارهای است که باید صورت بپذیرد.

اگر بخواهیم مهمترین بخش و یا لا اقل یکی از مهمترین قسمت های طراحی دکوراسیون داخلی هتل را نام ببریم بی شک جایی نیست جز بخش لابی یا همان ورودی ساختمان.بله این قسمت می تواند معرف کامل هتل باشد و اگر در طراحی و معماری آن و در به کار بردن رنگ های مختلف در آن دقت لازم به عمل نیاید می تواند کل طرح را زیر سوال ببرد.بر عکس این قضیه هم می تواند صدق کند,اگر در این بخش بتوانید کار را تمام کنید و نظر مخاطبین را به خود جلب نمایید تقریبا مهر تاییدی برای کل طرح گرفته اید.شاید باورش سخت باشد اما بسیاری از افراد با دین لابی است که تصمیم می گیرند در آن هتل اقامت داشته باشند یا نه.فضای لابی نیز باید به چند بخش تقسیم شود.بخشی برای ورد و خروج افراد باید در نظر گرفته شود.و بخشی هم برای حضور میهمانان باید در نظر گرفته شود.وجود قسمتی که بتوان از حضار درون لابی پذیرایی کرد نیز به نظر لازم و ضرورری به نظر خواهد رسید.

 

 ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢۱

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

مدیر کل بحران استان گلستان با تایید فوت ۲۱ معدنچی نسبت به نجات سایر محبوس شدگان ابراز امیدواری کرد.

صادق علی مقدم مدیر کل بحران استان گلستان با تایید فوت ۲۱ نفر در معدن زمستان یوت گفت:‌ همکاران ما به عمق ۱۲۰۰ متری تونل که انفجار آن را به دو بخش تقسیم کرده بود رسیدند و در بخش اول که موفق به بررسی آن شدیم به علت انفجار شدید و درجه بالای مونواکسید کربن ۲۱ نفر از معدنچیان جانشان را ازدست دادند.

مدیر کل بحران استان گلستان ادامه داد: تا شناسایی همه عزیزان کارمان را ادامه می‌ دهیم و دستگاه‌ های جدیدی هم آمده‌اند تا پیش روی سریع‌ تر انجام شود و بتوانیم با هوادهی مونواکسید موجود در تونل را خالی کنیم و به عمق بالاتر ورود کنیم.

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢۱

جشن نامزدی یکی از جذاب ترین مراسمی است که قبل از تشریفات عروسی برای زوج های تازه برگزار می شود. ما می توانید با استفاده از ایده های خلاقانه و زیبا بر جذابیت جشن نامزدی بیفزاییم. ما در این قسمت برخی از ایده های جالب را بیان می کنیم تا زوج های جوان برای برگزاری مراسم جشن نامزدی خود از آن بهره بگیرند.

ایده هایِ برای برگزاری جشن نامزدی

یکی از مهم ترین مواردی که مانند مراسم عروسی در بسیاری جشن های نامزدی مورد استفاده قرار می گیرد، اهدا گیفت مراسم به مهمانان حاضر در جشن می باشد. می توانید از طریق موسساتی که تشریفات مجالس را انجام می دهند، برای تهیه ان ها راهنمایی دریافت نمایید. به طور قطع آن ها بهترین مراکز تولید گیفت را به شما معرفی خواهند نمود.

 

عروس و داماد می توانند یکی از عکس های دو نفره خود را به صورت پازلی سفارش دهند و از مهمانانی که در جشن نامزدی شما شرکت کرده اند، یک جمله ی خاطره انگیز بر پشت هر قطعه از این پازل برای شما یادداشت نمایند و در تکمیل تابلوی عکس شما کمک کنند.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢۱

چگونه رضایت گوگل را جلب کنیم؟ همیشه یکی از دقدقه های مدیران در طراحی سایت، حضور پررنگ در جستجوگرهایی مثل گوگل بوده و هنوز هم هست. طی تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است، ۹۰ درصد از کاربران در فضای مجازی، وب سایت های مورد نظر خود را در جستجوگرهایی نظیر گوگل میابند که فقط سه لینک اول را مشاهده می کنند. پس در اینجا ارزش سئو در طراحی سایت مشخص می شود. موضوع مهم در بهینه سازی جلب رضایت گوگل نیز هست. گوگل به شدت این موضوع برایش مهم است که یک وب سایت چگونه از ابتدا به درجه بالاتر می رسد. راه های بسیار زیادی برای رشد وب سایت در کمترین زمان وجود دارد، ولی گوگل به آنها ربته نمی دهد و امکان پنالتی شدن این وب سایت ها بسیار زیاد است. پس بهتر است رضایت گوگل را در این قضیه جلب کنیم.

بهینه سازی وب سایت

اول از هرچیزی باید وب سایت خود را بهینه کنیم. بهینه سازی سایت می تواند از لحاظ سرعت بارگزاری، نوع سرور و در دسترس بودن آن و همچنین رعایت قوانین سئو می باشد. وب سایت شما باید استاندارد های موردنیاز را در زمینه سئو داشته باشد. استفاده از هدینگ یک و دو به تعداد مورد نیاز، متن های کافی، تصاویر بهمراه تایتل و در نهایت حجم صفحه اصلی وب سایت. تمام این ها مباحث بهینه سازی سایت هستند که می تواند به رشد وب سایت شما کمک شایانی کند. اگر تمام موارد را به نحو احسنت انجام دهید، توجه گوگل را به خود جلب کرده اید.

چگونه رضایت گوگل را جلب کنیم؟

پس از این که از بهینه شدن وب سایت خود مطمئن شدیم و تمام قوانین سئوی آف پیج و آن پیج را رعایت کردیم، می توانیم با خیال راحت به تولید محتوای مفید کنیم. محتوای تولیدی باید دارای بیش از ۸۰۰ کلمه باشد و کلماتی که بر روی سئو خود کار می کنید را به صفحات خود لینک دهید و گاهاً آن ها را بولد کنید تا بیشتر دیده شوند. در هر ۱۰۰ کلمه می توانید یک کلمه را لینک کنید. این لینک ها باید به صفحات وب سایت شما باشد و دقت داشته باشید که تایتل در آن ها  وجود داشته باشد. علاوه بر تولید محتوای مفید بهمراه لینک سازی، مورد دیگری که می تواند نظر گوگل را به وب سایت شما جلب کند، ایجاد بکلینک های سالم است. بکلینک سالم به بکلینکی گفته می شود که توسط روبات ثبت نشده باشد. روبات ها قادر هستند تا بکلینک های زیادی را در مدت زمان بسیار کم ثبت کنند و این از نظر گوگل خطا محسوب می شود و ممکن است وب سایت شما در لیست سیاه گوگل قرار بگیرد. پس بکلینک ها را باید با حوصله بسیار زیاد در وب سایت های مشابه ثبت کنید. سعی کنید در وب سایت های علمی مشابه حتما اقدام به لینک سازی صحیح داشته باشید. وب سایت های علمی که با دامنه های edu. هستند از نظر گوگل ارزش زیادی دارد و با ثبت لینک در آن وب سایت ها، گوگل توجه زیادی به شما خواهد داشت. کلام آخر این که اصلا به روش هایی که راه صد شبه را یک شبه طی می کند نروید، زیاد از نظر گوگل این نوع وب سایت ها وب سایت های متخلف هستند و علاوه بر این که رشد نمی کنید، امکان پسرفت شما در سئو سایت زیاد است.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٢۱

دانلود آهنگ جدید مصطفی یگانه به نام هم خون

Download New Music By Mostafa Yeganeh Called Ham Khoon

دانلود آهنگ مصطفی یگانه به نام هم خون با بالاترین کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸

به همراه جدید هم خون مصطفی یگانه

ترانه : مهرزاد امیرخانی , آهنگ : مصطفی یگانه , تنظیم : فرشاد آریا

دانلود فول آلبوم مصطفی یگانه با بالاترین کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸ در

برای دانلود آهنگ مصطفی یگانه به نام هم خون به ادامه مطلب مراجعه کنید…

مصطفی یگانه - هم خون

متولد یکم آذر ماه ۱۳۶۲ در تهران ، آهنگساز ، تنظیم کننده و خواننده ، دارای دیپلم عکاسی و کاردانی گرافیک از دانشگاه سراسری بابل. برخلاف گمان زنی های عده ای وی هیچ نسبت فامیلی با محسن یگانه ندارد. موزیک جدید مصطفی یگانه به نام هم خون یک موزیک شاد می باشد.

 

دانلود آهنگ مصطفی یگانه به نام هم خون

 

متن آهنگ جدید هم خون مصطفی یگانه

با اینکه زندگی قلب منو شکست تو شیشه خونمو ریخت و درشو بست
با تمام جهان دست توی دست داد میزنم امید هست
من و تو با هم هم خونیم دردارو میدونیم برابر با هم تا آخر میمونیم
حالا ماها تو فکر پروازیم فردارو میسازیم ما عاشق میشیم بارونو میشناسیم
حالا من و تو با هم هم خونیم دردارو میدونیم برابر با هم تا آخر میمونیم
حالا ماها تو فکر پروازیم فردارو میسازیم ما عاشق میشیم بارونو میشناسیم
♫♫♫♫♫♫
خدا پشت ماهاست دنیا تو دستشه تو باید به این درد دیدت عوض بشه
با اینکه دلمو دنیا شکست داد میزنم امید هست
من و تو با هم هم خونیم دردارو میدونیم برابر با هم تا آخر میمونیم
حالا ماها تو فکر پروازیم فردارو میسازیم ما عاشق میشیم بارونو میشناسیم
حالا من و تو با هم هم خونیم دردارو میدونیم برابر با هم تا آخر میمونیم
حالا ماها تو فکر پروازیم فردارو میسازیم ما عاشق میشیم بارونو میشناسیم

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۱٠

دانلود آهنگ جدید رضا صادقی به نام من با توام

Download New Music By Reza Sadeghi Called Man Ba Toam

دانلود آهنگ رضا صادقی به نام من با توام با بالاترین کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸

به همراه جدید من با توام رضا صادقی

ترانه : احمد امیرخلیلی ، آهنگ : مهرداد نصرتی ، تنظیم : رامین عبداللهی
این آهنگ تیتراژ برنامه شکوفه‌ های گیلاس می باشد.

دانلود فول آلبوم رضا صادقی با بالاترین کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸ در

برای دانلود آهنگ رضا صادقی به نام من با توام به ادامه مطلب مراجعه کنید…

رضا صادقی - من با توام

از خوانندگان سبک پاپ ایرانی است. موزیک جدید او به نام من با توام یک موزیک غمگین می باشد. او این آهنگ را به مردم شهرش بندرعباس تقدیم کرده است.

 

دانلود آهنگ رضا صادقی به نام من با توام

 

متن آهنگ جدید من با توام رضا صادقی

این کوچه ها بارونو زیبا کرده هر بار من با توام حس میکنم تو آسمونم
حتی اگه دلشوره دنیامو بگیره این شهر باعث میشه که عاشق بمونم
واسه تموم ادماش دلتنگ میشم فکر و خیالم زندگیم رویام اینجاست
دور از تو حتی تو خود خونم غریبم هر جای دنیا که برم دنیام اینجاست
من با تو میمونم اگه فرشم زمینه من با توام سقفم اگه تا آسمونه
هر کی تو رو دیده میتونه تا همیشه عاشق بشه عاشق بره عاشق بمونه
♫♫♫♫♫♫
با آدما با خونه ها با کوچه ها با تو هیشکی مثل ما خاطره با هم نداره
اونقدر خوبی که فقط میشه بهت گفت این شهر هیچی واسه هیشکی کم نداره
من با تو میمونم اگه فرشم زمینه من با توام سقفم اگه تا آسمونه
هر کی تو رو دیده میتونه تا همیشه عاشق بشه عاشق بره عاشق بمونهادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۱٠

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به ضرورت توجه به حوزه محیط زیست در شورای پنجم شهر و روستاها، گفت: با توجه به مشکلاتی که در حوزه مدیریت شهری وجود دارد، انتظار می‌رود مردم کشور ما دست به انتخاب افراد صاحب تجربه و دانش در حوزه‌های مدیریت شهری، برنامه‌ریزی شهری و محیط زیست شهری بزنند.

شورا ها سواد محیط زیستی خود را به‌ روز کنند!

محمد مجابی با تاکید بر ضرورت توجه به محیط زیست شهری در شوراهای شهر و روستا، اظهار کرد: از آنجایی که بحث محیط زیست شهری بسیار اهمیت دارد و شهرها به لحاظ تراکم جمعیتی باید توجهات محیط زیستی را با جدیت لحاظ کنند، طی دولت یازدهم جلساتی را با شورای عالی استان‌ها برگزار کرده و از آنها خواستیم به حوزه برنامه‌ریزی شهری که از جمله وظایف شوراها است، بپردازند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با اشاره به اهمیت انتخاب افراد متخصص در حوزه محیط زیست برای شورای شهرها، گفت: انتظار می‌رود مردم کشور ما نیز با توجه به مشکلاتی که در حوزه مدیریت شهری وجود دارد، دست به انتخاب افراد صاحب تجربه و دانش در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری، برنامه‌ریزی شهری و محیط زیست شهری بزنند و به تخصص‌ های لازم برای نامزدها توجه کنند.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۱٠

انتخاب بهترین لباس عروس: خرید لباس عروس برای هر عروسی یکی از مهمترین موارد مهم در مراسم عروسی او می باشد چرا که هر عروسی آرزو دارد که در شب به یاد ماندنی مراسم عروسی خود مانند ستاره بدرخشد در جمع میهمانان بدرخشد و بهترین باشد. برای هر عروس خانمی انتخاب لباس و خرید آن برای روز عروسی رویایی است و مهمترین قسمت برای تشریفات عروسی او می باشد.

این کار هم لذت‌بخش بوده و هم تجربه‌ای حساس و پر از استرس. انتخاب بهترین لباس عروس برای هر عروسی در طول زندگی خود یک اتفاق بسیار مهم است و همواره در انتظار آن است. شما برای رسیدن چنین لحظه‌ای بسیار صبر می‌کنید.

برای انتخاب مناسب و اصولی این لباس، به نکات زیر توجه کنید:

اگر لباس عروسی که انتخاب کردید فراتر از مخارج عروسی می باشد و بودجه سنگینی نیاز دارد بهتر است که از آن صرف نظر نمایید. می‌توانید از یک لباس عروس با قیمت ارزان تر استفاده کنید. با یک لباس عروس با قیمت مناسب‌ هم عروس می‌تواند در شب مراسم عروسی خود بدرخشد. به یاد داشته باشید که لباس عروسی که شما در روز عروسی خود بر تن می کنید به بودجه ای که دارید بستگی دارد. به طور کل در نظر گرفتن بودجه در تشریفات مجالس بسیار مهم می باشد.

تحت تاثیر نظرات دیگران قرار نگیرید

زمانی که به مزون لباس عروسی به منظور انتخاب لباس عروس خود می‌روید استفاده از پیشنهادات دوستان و اقوام درجه اول در انتخاب لباس شما یک کار متداول بوده و دانستن اینکه عروس چه مدل لباس را انتخاب می کند در اولویت انتخاب قرار دارد. اغلب اوقات دوستان و اقوام از دیدن لباس عروس هیجان زده می‌شوند و قصد دارند سلایق خود را تحمیل کنند. سعی کنید در ضمن استفاده بردن از نظرات آنها از سلیقه و انتخاب خودتان غافل نشوید. در انتخاب لباس عروس، تزیین ماشین عروس و … در مراسم عروسی نظر عروس و داماد در اولویت قرار دارد.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۱٠

دکوراسیون داخلی اتاق کودک و چیدمان وسایل آن، به عنوان یکی از دغدغه ها و البته سرگرمی های خانم خانه قرار می گیرد و موضوع بسیار مهمی برای خواست های عاطفی خانواده می باشد. مهمترین نکته ای که باید برای دکوراسیون اتاق کودک، برای ایجاد آرامش در اتاق به آن توجه شود، این است که همان طور که کودک به تدریج رشد می کند، باید وسایل اتاقش نیز انعطاف پذیر باشد و با به طور موازی این رشد را داشته باشند.

دکوراسیون داخلی اتاق کودک

به طور کل فرم و اندازه اتاق کودک باید بسته به استفاده کننده ی آن انعطاف پذیر باشد. معمولاً مشکل اصلی خانواده ها این است که اتاق کودک آن ها طبق سلیقه پدر و مادر آماده می شود. استفاده از رنگهای متضاد در دکوراسیون داخلی اتاق کودک ممکن است گاهی اوقات در برخی شرایط برای او خیلی جالب باشد اما در مواقع دیگر کودک نیاز به رنگهای آرامش بخش دارد. دانستن و رعایت این مسایل مستلزم این است که مادران آموزش های لازم در این زمینه را گذرانده و با روحیات فرزند خود در سنین مختلف آشنا شوند.

بهتر است محل استقرار اتاق کودک در نمای جنوبی خانه باشد تا از نور خورشید بر خوردار شود. وسایل گرمازا در اتاق کودک نباید به هیچ وجه در دسترس او قرار گیرند. برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک، وسایل بازی و تخت خواب اتاق کودک باید از مواد و وسایل طبیعی تهیه شده باشند زیرا کودکان به طور مداوم در تماس مستقیم با این وسایل هستند.بهترین جنس وسایل برای اتاق کودک، وسایل چوبی هستند.

کودکان به نقاشی بسیار علاقمند می باشند و دوست دارند وسایل خود را رنگی کنند، مثل نقاشی کردن روی دیوارها. باید دقت نمود که فرزندمان را از انجام این کار نهی نکنیم بلکه فضای لازم را برای انجام این کار برای او فراهم کنیم. به طور کلی برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک آشنایی با روانشناسی کودکان و چگونگی تزیین اتاق آنان مسئله بسیار مهمی می باشد.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۱٠

کاربرد ساندویچ پانل در پروژه نفیس شیشه: پروژه ی بزرگ نفیس شیشه تولید کننده شیشه های دارو و مواد غذایی واقع در تاکستان با زیربنای بالغ بر ۷۴۰۰۰ مترمربع احداث گردیده که پوشش سقف سازه اغلب با ساندویچ پانل های سقفی ماموت و بخشی نیز با ورق های پیش رنگ اجرا شده است.در قسمت دیواره های جانبی سازه ها ترکیبی از دیوارآجری و در قسمت بالای آن از ساندویچ پانل دیواری ماموت استفاده و نصب شده است.دراین سازه ها رال کامل رنگ های متنوع و ترکیبی را می توان مشاهده کرد.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۱٠

نکات روانشناسی در طراحی سایت: رعایت نکات روانشناسی در طراحی سایت می تواند تاثیر مثبتی در بازدهی وب سایت داشته باشد. طراحان سایت در حال حاضر باید توجه ویژه ای در روانشناسی در زمینه فعالیت خود داشته باشند. این روانشناسی مباحث مختلفی را در بر میگیرد همچون رنگ ها، اندازه ها، قلم ها و بسیاری دیگر. این مسائل می توانید در بهینه سازی وب سایت هم طبق استاندارد های تعریف شده می تواند تاثیرگذار باشد. در این مقاله به چند نوع از این نکات روانشناسی در طراحی سایت اشاره می کنیم.

جلب اعتماد کاربران وب سایت

جهت جلب اعتماد کاربران وب سایت بهتر است از صفحه اصلی وب سایت خود شروع کنید، زیرا ورود کاربران به صفحات اصلی به مراتب بسیار بیشتر از صفحات دیگر است. سعی کنید از رنگ های شاد باتوجه به صنفی که فعالیت می کنید و در نهایت به نکات روانشناسی آن ها توجه کنید. پیشنهاد می شود نگاهی به مقاله روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت و جذب کاربران داشته باشید.

ایجاد برندینگ

برندینگ یکی از نکات بسیار مهم در روانشناسی برای طراحی وب سایت است. به نظر خودتان وب سایتی که از پیش برند شده باشد، چه مقدار تاثیر مثبت در ذهن کاربر حتی قبل از ورود به وب سایت داشته باشد دارد؟ قطعا تاثیر بسزایی در این قضیه خواهد داشت. تصور کنید قصد ورود به وب سایت برند سامسونگ را دارید. پیش از ورود به سایت سامسونگ، رنگ آبی و سفید در ذهن شما وجود دارد. به این دلیل است که شما لوگو و رنگ سازمانی این برند را آشنا هستید. در این صورت پیش از دیدن وب سایت ذهن شما برای این آماده شده است که قرار است به یک وب سایت بسیار حرفه ای وارد شوید. برندینگ در اینجا معنا پیدا می کند و نقش زیادی در روانشناسی طراحی سایت دارد. مواردی که در این موضوع می درخشند، ایجاد برندینگ با روانشناسی است. به طور مثال رنگ و لوگی سازمان شما برای برندینگ بسیار مهم است و خود برندینگ در روانشناسی وب سایت شما تاثیر فراوانی دارد.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۱٠

انجمن NFPA منتشر کرد: بولتن ایمنی کلاه‌های حفاظتی آتش‌ نشان‌ ها

از آنجائی که کلاه‌ های حفاظتی آتش‌ نشان‌ ها بسیار نفوذپذیرند و پوست آن‌ ها در معرض مواد سمی و خطرناک قرار می‌ گیرد، انجمن ملی حفاظت از حریق آمریکا NFPA یک بولتن ایمنی درخصوص کلاه‌ های حفاظتی آتش‌ نشان‌ ها منتشر کرد.
به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، به‌طور مستند ثابت‌ شده است که تجهیزات حفاظت فردی آتش‌ نشان‌ ها نسبت به تعداد زیادی از سموم، پاتوژن‌ ها و سایر مواد خطرناک، نفوذپذیر است. بر اساس یک مطالعه انجام‌ شده توسط مرکز کنترل بیماری‌ ها CDC و موسسه ملی ایمنی و بهداشت حرفه‌ای NIOSH، سرطان‌ های جدیدی در بسیاری از آتش‌ نشان‌ ها تشخیص داده ‌شده و تعداد زیادی از آن‌ ها به دلیل همین بیماری‌ های سرطانی فوت نموده‌اند. کلاه‌ های حفاظتی قابل‌ نفوذترین بخش لباس آتش‌ نشان ها است. این پوشش‌ ها قادر نیستند مانع نفوذ و نشست دوده و مواد شیمیایی روی سر و گردن آتش‌ نشانان شوند؛ مناطقی که بیشترین میزان آسیب‌ پذیری در تماس‌ های پوستی را دارند.

در مجله حریق می خوانید: مهندس Ed Conlin مدیر بخش حفاظت عمومی حریق می‌ گوید: “NFPA بیش از ۱۲۰ سال است که از آتش‌ نشان‌ ها حمایت کرده است. با این‌ حال سرطان‌ های شغلی در خدمات آتش‌ن شانی افزایش ‌یافته است. تصور ما بر این است که در مورد آن بخش از احتیاطات پیشگیرانه که در انتظار تکمیل تحقیقات علمی PPE Personal Protective Equipment بوده است و نیز کسب اطلاعات بیشتر در مورد جذب سرطان‌ زایی در نواحی پیشانی، فک، گردن و گلو به راه خطا رفته‌ ایم.”

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٧

دانلود آهنگ جدید علیرضا طلیسچی به نام من همونم

Download New Music By Alireza Talischi Called Man Hamonam

دانلود آهنگ علیرضا طلیسچی به نام من همونم با بالاترین کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸

به همراه جدید من همونم علیرضا طلیسچی

این آهنگ تیتراژ برنامه خوشا ایران می باشد.

بزودی از تب ترانه

دانلود فول آلبوم علیرضا طلیسچی با بالاترین کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸ در تب ترانه

برای دانلود آهنگ علیرضا طلیسچی به نام من همونم به ادامه مطلب مراجعه کنید…

علیرضا طلیسچی

از خوانندگان سبک پاپ ایرانی است. ساز تخصصی او پیانو می باشد. موزیک جدید او به نام من همونم بزودی از تب ترانه منتشر خواهد شد!

 

دانلود آهنگ علیرضا طلیسچی به نام من همونم

 

متن آهنگ جدید من همونم علیرضا طلیسچی

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٧

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

روش تحقیق

این پژوهش برای مکان یابی صحیح ایستگاه های اتش نشانی می باشد و با تاکید بر نگرش سیستمی ابتدا متغیرها و عوامل تاثیر گذار بر آسیب پذیری ناشی از حریق و حادثه  ذکر گردیده که در ان ها از روش توصیفی – تحلیلی استفاده شده است سپس با استفاده از نرم افزار اطلاعات جغرافیایی(GIS) به بررسی وضعیت فعلی شبکه های حمل ونقل شهری و تعیین مکان های بهینه ایستگاههای اتش نشانی جهت کاهش اثرات حوادث در شهر پرداخته است

ضرورت تحقیق

مجموعه بررسی ها و تجزیه و تحلیل های انجام شده در مورد حوادث آتش سوزی و نحوه عملکرد ایستگاه های آتش نشانی نشانگر آن است که محدودیت ها و نارسایی های عمده ای درمکان گزینی و عملکرد مطلوب ایستگاه ها وجود داد این مشکلات را می توان به شرح زیر طبقه بندی کرد.

 • عدم انطباق مکان و شعاع پوشش ایستگاه ها با کانون های بالقوه ی آتش سوزی
 • عدم تناسب تعداد ایستگاه ها با تعداد جمعیت تحت پوشش
 • عدم تناسب  توزیع مکانی ایستگاه ها با الزامات و بافت شهری
 • عدم تناسب توزیع مکانی ایستگاه ها با استاندارد پوشش زمانی
 • ناکافی بودن تعداد ایستگاه ها نسبت به هردو معیار جمعیت و مساحت شهر

 

 
 
 
 
نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٧

پوشش کارکنان خدمات مجالس: تعیین نوع پوشش خاص و لباس فرم برای کارکنان بخش تشریفات مجالس باعث به وجود هماهنگی و سریع تر پیش رفتن کارها در تشریفات مجالس عروسی میشود. اینکه کلیه کارکنان تالار های عروسی از کارکنان خدمات گرفته تا پرسنل اداری تالار ها و نیز کارکنان آشپزخانه، سبب میگردد تا کارکنان به راحتی از دور یکدیگر را شناسایی و هماهنگی های لازم جهت انجام کارها را به راحتی انجام دهند همچنین در زمانیکه محیط بسیار شلوغ است نیز استفاده از لباس فرم مخصوص کارکنان سبب شناسایی آسان آنان از بین جمع مهمانان و دیگر افراد مجلس شده و ارتباط آن ها با یکدیگر راحت تر می شود. از طرفی میهمانان در صورت داشتن درخواست از کارکنان خدمات مجالس به راحتی میتوانند آنان را پیدا کرده و نیاز خود را رفع نمایند.

اهمیت پوشش کارکنان خدمات مجالس

حال در این قسمتدرخصوص ویژگی های لباس های فرم کارکنان خدمات مجالس توضیح می دهیم:

مرتب و تمیز بودن لباس فرم کارکنان

همان طور که گفتیم لباس فرم کارکنان خدمات مجالس عروسی باید از میان رنگ های روشن بویژه سفید انتخاب شود تا در صورت کثیف شدن، به وضوح قابل تشخیص باشد. رعایت نظافت شخصی و تمیز بودن لباس فرم کارکنان امری بسیار ضروری علی الخصوص در زمان پذیرایی در جمع مهمانان مراسم عروسی می باشد. کارکنان خدمات مجالس عروسی باید توجه زیادی به پاکیزگی و مرتب بودن لباس خود داشته و همین امر باید از طرف مدیر تشریفات مجالس تحت نظارت قرار باشد زیرا وجود کثیفی یا کهنه بودن لباس فرم کارکنان خدمات مجالس وجهه مجموعه تشریفات عروسی را زیر سوال می برد.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٧

دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی: از آنجایی که از نام این مغازه هم مشخص است، خانم ها به آنجا بیشتر مراجعه می کنند. بنابراین باید از روحیه خرید آنها با خبر باشیم و بدانیم چطور در اوج مرتبی همه چیز را برای بهتر دیده شدن در چه محلی و چگونه قرار دهیم. مهم ترین عامل در طراحی دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی چیدمان و نظم در ارائه نمایش محصولات آرایشی برای مشتریان است.

دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی

در این قسمت نکات مهمی را به منظور ارائه اصولی دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی، برای شما شرح خواهیم داد.

لازم است در طراحی دکوراسیون مغازه لوازم آرایشی به نکات زیر توجه نمایید.

دکور و قفسه ها

دکور و قفسه ها را طوری طراحی نمایید که در مرتب ترین حالت، به راحتی قابل دیدن باشد. بهتر است تستر هایی از وسایل آرایشی برای انتخاب راحت تر مشتریان در دسترس آن ها قرار داده شود. همچنین قفسه ها و دکور ها را طوری طراحی نمایید که فضای لازم برای تردد در بین استندها و دسترسی کامل به لوازم برای مشتریان وجود داشته باشد.

انتخاب رنگ

همانطور که می دانید یکی از موارد مهم در دکوراسیون داخلی، انتخاب رنگ مناسب دکور می باشد. تاثیر رنگ علاوه بر فضای داخلی، در ویترین مغازه هم تاثیر چشمگیری دارد. در انتخاب رنگمناسب باید دقت نمایید. همچنین با استفاده از متریال های شیشه ای و نورپردازی های حرفه ای روی استندها و همچنین ترکیب بندی های رنگی زنانه می توانیم لطافت و زیبایی این طراحی را دو برابر کنیم.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٧

ساندویچ پانل دیواری ماموت پروژه جدید عایق های الکتریکی پارس واقع در شهرک صنعتی شماره ی ۲ علی آباد زنجان با زیربنای مفید بالغ بر ۱۲۰۰۰ متر مربع می باشد.

پوشش سقف سازه از ساندویچ پانل دیواری ماموت با جنس ورق آلوزینگ و فوم پلی اورتان اجرا شده است در پوشش سقف از انواع فلشینگ های رنگی جهت زیبایی نما و آبندی استفاده شده است،دیواره های جانبی پروژه از ارتفاع محدودی از آجرنما و الباقی از ساندویچ پانل دیواری ماموت اجرا و نصب گردیده است.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٧

انواع محتوای همیشه سبز: محتوای همیشه سبز محتوایی است که در آن مطلبی تهیه و تولید می شود که ماندگاری آن به مراتب از مطالب دیگر بسیار بیشتر است و با پیشرفت علم و روش های جدید دیگر، آن مطالب ارزش خود را حفظ می کنند و کماکان ارزش خواندن را برای مخاطب دارد. اگر مطلب پیشین را در مورد محتوای سبز تحت عنوان محتوای همیشه سبز چیست و چگونه تولید می شود؟ را مطالعه نکردید، پیشنهاد می کنیم از خواندن آن غافل نشوید. در این مطلب قصد داریم تا انواع محتوای سبز را اشاره کرده و به توضیح آن ها بپردازیم، با آویناوب همراه باشید…

انواع محتوای همیشه سبز

همانطور که گفته شد، محتوای همیشه سبز، محتوای معاصر نیز گفته می شود و مطالبی هستند که ارزش خواندن را در مخاطب از دست نداده و پس از گذشت مدت زمانی همچنان می تواند قابل خواندن باشد. حتما در جستجوهایی که در سطح اینترنت انجام می دهید مطالبی با تاریخ انتشار بسیار قدیمی تر دیده اید که هنوز در بهترین نتایج جستجو ها وجود دارند. این مطالب همان مطالب معاصر هستند و هنوز ارزش مطالعه و جستجو را نیز دارد. در ادامه به توضیح انواع محتوای همیشه سبز می پردازیم:

واژه نامه

همانطور که مشخص است، یک اپراتور در یک وب سایت متخصص در زمینه کاری خود است و می تواند پاسخگوی نیاز مخاطبین باشد و این در حالی است که مخاطبین و کاربران شما در سطح شما اطلاعات کافی و لازم را بصورت تخصصی ندارند. در این صورت می توانید یک محتوای همیشه سبز دیگر تحت عنوان واژه نامه ایجاد کنید تا مخاطبین بتوانند از تخصص شما مطلع شده و مقالات شما را بهتر درک کنند. بعنوان مثال در طراحی سایت می توانید واژه های هاست و دامنه یا قالب و نرم افزارهای سایت یا سیستم های مدیریت محتوا را توضیح دهید.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٧

کلانشهر Cape Canaveral به فناوری اولویت‌دهی اورژانسی مجهز به GPS ، که حق تقدم و اولویت را در چهارراه‌ها جهت ارتقای ایمنی عملیاتی و افزایش سرعت واکنش برای خودروهای اورژانس فراهم می‌نماید، مجهز شد.
به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، شرکت فناوری‌های ترافیک جهانی  GTT Global Traffic Technologiesبرای پیاده‌سازی جدیدترین نسل از راهکار اولویت‌دهی خود، Opticom مجهز به GPS، با شهردار Cape Canaveral فلوریدا قراردادی منعقد نمود. طی این قرارداد سیستم اولویت‌دهی خودروهای اورژانس (EVP) Opticom به همراه سیستم‌های کنترل‌کننده چهارراه‌ها مورد استفاده قرار می گیرند تا عبور خودروهای آتش‌نشانی و نجات را با سرعت و امنیت بالا از چهارراه‌ها تضمین نمایند. همچنین در خلال این قرارداد جدید، سیستم Opticom GPS موجود در Cape Canaveral گسترش داده شده و ضمن ایجاد ظرفیت برای ۱۲ خودروی آتش‌نشانی دیگر، شش چهارراه دیگر نیز به تجهیزات Opticom مجهز می گردند.

در مهندسی حریق می خوانید: شهر استراتژیک Cape Canaveral به عنوان مقر پایگاه فضایی کندی (Kennedy Space Center) واقع در شمال ایالت فلوریدا، در جهان شناخته شده است. عملیات پرتاب موشک‌ها و سفینه‌های فضایی آپولو، اسکای ‌لب، و شاتل فضایی همگی در این پایگاه صورت می‌گیرند. به گفتهDoug Roberts  ، رئیس GTT: “همکاری با Cape Canaveral برای کمک به ارتقای ایمنی عملیاتی، کاهش زمان پیمایش خودروها برای رسیدن به محل حوادث اضطراری و افزایش ایمنی مردم و کارکنان سازمان‌های امدادی و آتش‌نشانی، از افتخارات ما به شمار می‌آید.”

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٤

دانلود آهنگ جدید ندیم به نام عاشقم کن

Download New Music By Nadim Called Ashegham Kon

دانلود آهنگ ندیم به نام عاشقم کن با بالاترین کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸

به همراه جدید عاشقم کن ندیم

ترانه : فرامرز جعفری , ملودی : , تنظیم و میکس مستر : فتاح فتحی 
ساکسفون : محمد زرنوش , گیتار : کیان دارات
 

منتشر شد!

دانلود فول آلبوم ندیم با بالاترین کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸ در تب ترانه

برای دانلود آهنگ ندیم به نام عاشقم کن به ادامه مطلب مراجعه کنید…

ندیم - عاشقم کن

ندیم عمرانی با نام هنری ندیم از خونندگان پاپ ایرانی می باشد. موزیک جدید او با ترانه ای از فرامرز جعفری به نام عاشقم کن از تب ترانه منتشر شد!

 

دانلود آهنگ ندیم به نام عاشقم کن

 

متن آهنگ جدید عاشقم کن ندیم

می خونم من از ته دلم عشقم با تو میمونم
هستی همه جونمو کاشکی بمونی تو پیشم
وقتی که پیش منی تو لبخند که میزنی تو
قلبم رو نمیشکنی تو دارم دیوونت میشم
عاشقم کن دوباره با صدات
دلم بی تو یه لحظه م دیگه دنیا رو نمی خواد
عاشقم کن دوباره با چشات
دلم تموم احساسشو پای عشق تو داد
عاشقم کن عاشقم کن
عاشقم کن دوباره با صدات
دلم بی تو یه لحظه م دیگه دنیا رو نمی خواد
عاشقم کن دوباره با چشات
دلم تموم احساسشو پای عشق تو داد
عاشقم کن عاشقم کن
♫♫♫♫♫♫
بگو عشقم مال منی فقط قلبم نمیگیره ازت
جونم داره میره واست اینقدر که خوبی عزیزم
وقتی که دوری تو ازم عشقم به جوون تو قسم
حتی واسه ی یه روزم نبینم به هم میریزم
تو چقد خوبی عزیزم
عاشقم کن دوباره با صدات
دلم بی تو یه لحظه م دیگه دنیا رو نمی خواد
عاشقم کن دوباره با چشات
دلم تموم احساسشو پای عشق تو داد
عاشقم کن عاشقم کن
عاشقم کن دوباره با صدات
دلم بی تو یه لحظه م دیگه دنیا رو نمی خواد
عاشقم کن دوباره با چشات
دلم تموم احساسشو پای عشق تو داد
عاشقم کن عاشقم کن

دانلود آهنگ با کیفیت 128


ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٤

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

احمد مسجدجامعی با اشاره به گزارش کمیته فنی حادثه پلاسکو ضمن تقدیر و تشکر از کارشناسان و پژوهشگران این کمیته بابت انجام ساعت‌ها کار پژوهشی، گفت: گزارش کمیته فنی مدیریت شهری در مواردی با گزارش کمیته ملی پلاسکو همپوشانی دارد اما گزارش دولت در خصوص حادثه پلاسکو منصفانه و اخلاقی‌تر بود چرا که در گزارش اولیۀ دولت نواقص سازمان‌های دولتی مورد پذیرش قرار گرفته اما در پاسخ‌ها و گزارش‌های ارائه شده به شورا در جلسات مختلف که از سوی مدیران شهرداری و گروه های کارشناسی بیان شد انگار همه تقصیرها متوجه دولت و شهروندان است.

چرا شهرداری بودجه آتش نشانی را نداد؟

وی با بیان اینکه در ساعات طلایی حادثه مجموعه اقداماتی که صورت گرفته نشان دهنده ناتوانی و بی‌برنامگی است و این از برخی فقرات گزارش هم کم و بیش دریافت می‌شود، گفت: مثلا در گزارش آمده است که برای اطفای حریق در هر طبقه پلاسکو ۴۸۵ متر مکعب آب به طور مستقیم لازم بود که انتقال آب از سطح زمین تا ارتفاع ۴۰ متری با تجهیزات فعلی غیر ممکن بوده است و بر همین اساس با توجه به امکانات موجود استراتژی خنک نگه داشتن ساختمان در دستور کار قرار می‌گیرد و حال جای سوال است که چرا شهرداری بودجۀ آتش نشانی را در اختیار آن مجموعه قرار نداده، به گونه‌ای که ما شاهدیم ۱۹۸ میلیارد تومان از اعتبارات آتش نشانی از محل اخذ عوارض دو درصد پرداخت نشده است و چرایی این مسئله هنوز در ابهام قرار دارد. شهرداری در تخصیص بودجه چه اولویتی مهم‌تر از جان و مال انسان‌ها داشته است؟ این در حالی است که بسیاری از ساختمانهای مجوز داده شده ارتفاعی بیش از ۴۰ متر دارند، به واقع آتش نشانی برای چنین فضاها و بناهایی تجهیز نشده است. آتش نشان ها می گفتند در زیر زمین نیز به عمق دهها متر و در چندین و چند طبقه تاسیسات ایجاد شده است و اگر ما در آنجا گرفتار بحران شویم هیچ کاری از هیچ کسی ساخته نیست.

مدیریت بحران و آتش نشانی فرزند ناخواسته شهرداری

وی با بیان اینکه بر اساس این گزارش به دلیل همجواری پلاسکو با ساختمان‌های اطراف امکان عملیات و اطفای حریق به صورت گسترده و همه جانبه وجود نداشته گفت: این در حالیست که پلاسکو در کنار دو خیابان عریض قرار داشته، حال تصور کنید اگر اتفاقی مشابه در برج‌های بلندمرتبه‌ای که در کوچه‌های ۱۰ – ۱۲ متری مجوز داده‌اید رخ دهد، چه باید کرد؟ در نظر بگیرید که مجوز برج‌هایی صادر شده که مثل قوطی کبریت کنار هم قرار گرفته اند و هیچ کدام هیچ حریمی ندارند. آتش نشانان نیز بارها عنوان کرده‌اند که حتی در خیابان‌هایی مانند خیابان فرشته و مقصودبیک که عرض کمی دارند با مشکل رفت و آمد روبرو هستند، حال چه برسد به کوچه‌های کم‌عرض با برج‌های بلند. همه اینها نشان دهنده این است که شهرسازی ما نیز آسیب پذیر و آسیب‌زا و غیر کارشناسانه است، اما می‌بینیم که همچنان به همین شیوه ادامه می‌دهیم و از آن دفاع می کنیم چون درآمدزا است.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٤

دیزاین اکسسوریز سالن عروسی: فضای سالن مراسم عروسی باید بسیار زیبا و چشم نواز باشد. عروس و دامادهایی که می خواهند جشن ازدواج آنها برای همیشه در یاد میهمانها بماند و در عین حال تصاویر و فیلمبرداری نیز به بهترین شکل خود انجام شود، علاوه بر اینکه پذیرایی از مهمانان باید به نحو احسنت باشد، زیبایی فضای سالن عروسی در تشریفات عروسی نیز اهمیت بالایی دارد. در واقع دیزاین اکسسوریز تاثیر بسزایی در برگزاری مجالس خواهد داشت.

دیزاین اکسسوریز در فضای داخلی سالن عروسی

اما قسمت مهمتر سالن در تشریفات مجالس، فضای داخلی آن بوده که مهمانان بیشتر زمان جشن را در آن قرار می گرفته و مشغول پایکوبی می شوند. در این قسمت برای زیباتر سازی فضا ی سالن از وسایل زیادی استفاده می کنند که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

جایگاه عروس و داماد

مهمترین قسمت سالن عروسی، قسمت جایگاه عروس و داماد است که تمام نگاه مهمانان به این قسمت می باشد. بنابراین لازم است که به گونه ای تزئین شود تا چشم ها را به خود خیره کرده و بتواند تمجید حاضرین را برانگیخته نماید. استفاده از وسایل کریستالی، شمعدان های زیبا، گل و … می تواند برای تزئین این قسمت ها استفاده شود.

نورپردازی

از دیگر قسمت های مهم در دیزاین اکسسوریزر، نورپردازی سالن است. معمولا نورها در سقف سالن قابل مشاهده هستند. اما می توانیم برای زیباتر شدن فضا، از چراغ های کوچک رنگی هم برای روی دیوارهای سالن استفاده نماییم. این کار به مهندسی خاص و حرفه ای نیازمند است که مدیران تشریفات عروسی باید به آن توجه نمایند.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٤

کانکس نگهبانی

گاهی در بخش هایی از شهر یا جلوی ساختمان ها، یا بیمارستان ها، یا حتی جلوی ورودی پارکینگ نیاز به استقرار یک نیروی نگهبانی می باشد که کنترل ورود و خروج و نظارت را داشته باشد.
در طراحی نمای بیرونی کانکس می توان از نماهای مختلفی مانند کامپوزیت، نمای سایدینگ، نمای گالوانیزه فرم دار استفاده نمود.
کانکس نگهبانی و حراست کانکسی است که جهت دیدبانی و حراست و نگهبانی بخشی مورد استفاده قرار میگیرد، بدین صورت که فردی داخل کانکس مستقر می شود و این نوع کانکس را به گونه ای طراحی میکنند که فرد نگهبان به اطراف به طور کامل تسلط داشته باشد و بتواند کل محیط را کنترل داشته باشد.

کانکس نگهبانی

کیوسک نگهبانی

کانکس های نگهبانی کاربردهای متفاوتی دارند که در ذیل به توضیح برخی از آنها می پردازیم:
گاهی در ابتدای یک کوچه نیاز به این می باشد که یک کانکس نگهبانی یا کیوسک نگهبانی قرار گیرد تا ورود و خروج ساکنین آن محل را کنترل کند.
گاهی نیز همین کانکس نگهبانی در یک مجتمع مسکونی مورد نیاز می باشد که در ورودی مجتمع قرار گرفته و میتواند علاوه بر کنترل ورود و خروج، گاهی سرایدار ساختمان نیز می تواند در آن مستقر شده و در صورتی که ابعاد کانکس کمی متناسب باشد میتواند محل زندگی سرایدار ساختمان نیز در نظر گرفته شود.
کانکس نگهبانی همچنین می تواند در ورودی بیمارستان ها و دانشگاه ها به عنوان بخش حراست و نگهبانی مورد استفاده قرار گیرد.
کیوسک های نگهبانی همچنین در بسیاری مراکز دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار میگیرند.
کیوسک های دیدبانی و حراست میتوانند در زندان ها و به عنوان باجه دیدبانی در پادگان ها مورد استفاده قرار گیرند.
کانکس نگهبانی به علت اینکه معمولا در ابعاد کوچکی طراحی و ساخته می شود، از قیمت مناسبی برخوردار بوده و میتوان برای آن طرحی اجرا کرد که در زیباسازی محیط اطراف نیز نقش به سزایی داشته باشد.
کانکس های نگهبانی میتوانند در ابعاد یک متری، کانکس شش متری، کانکس چهار متری نیز اجرا شوند.
در مورد نمای بیرونی این نوع کانکس میتوان هر متریالی که مد نظر مشتری باشد با در نظر گرفتن قیمت کانکس نگهبانی استفاده کرد.

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٤

آگاهی از علم روانشناسی رنگ ها در زندگی ما نقش مهمی را ایفا می کند. به طور مثال دیدن یک منظره سبز رنگ از طبیعت و دیدن یک منظره پاییزی زرد رنگ احساس متفاوتی در ما ایجاد می شود؟  معمولا با دیدن منظره سبز رنگ احساس سرزندگی و انرژی به ما دست می دهد اما با دیدن منظره زرد رنگ پاییزی احساس غم که تمامی این احساسات را رنگ ها در ما به وجود می آورند. روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت نیز مهم بوده و کاربر با مشاهده سایت شما در رنگ های مختلف احساسات متفاوتی را درک میکند.حتی گاهی کاربر تنها به دلیل رنگ زیبا و جذاب طراحی یک سایت اقدام به خرید محصول از این وبسایت می کند. بنابر این روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت بر رفتار و عملکرد کاربران تاثیر گزار خواهد بود.

روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت

روانشناسی رنگ ها خود علم وسیعی می باشد به معنای تاثیر انواع رنگ ها بر رفتار انسان ها.ما در این قسمت به مبحث روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت می پردازیم. و این نکته که در طراحی خود از جه رنگ هایی متناسب با موضوع وب سایتمان ایجاد نماییم تا کاربران را بهتر و سریع تر جذب نماید. برای رسیدن به این مهم باید درباره این علم اطلاعاتی داشته باشم. به طور مثال برای طراحی سایت یک رستوران بهتر است  از رنگ صورتی یا قهوه ای استفاده شود رنگ بندی مرتبط و سایت برای کاربر اشتها آور تر باشد. یا برای طراحی سایت پزشکی از رنگ های سردی مانند آبی که آرامش بخش است، استفاده شود و …

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٤

چکمه‌ های آتش‌ نشانی جدید Jolly حاصل ۳۰ سال تجربه و نوآوری

شرکت Jolly Scarpe SpA به مدت بیش از ۳۰ سال در زمینه تولید حرفه‌ای کفش در جهان برای افرادی که عمر خود را وقف خدمت و محافظت از شهروندان می نمایند، فعالیت دارد.
این شرکت علاوه بر در دست داشتن بازار محصولات اطفاء حریق انگلستان با چکمه‌ های نوین و خلاقانه خود به مدت چندین سال، موفق به صادرات این چکمه‌ ها به بیش از ۳۰ کشور در سراسر جهان شده است.
به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، تحقیقات گسترده، روش‌ های تولیدی پیشرفته، مواد نوین، ایمنی، آسایش و ارائه خدمات عالی به مشتری، امتیازاتی هستند که Jolly Scarpe را به یک شرکت پیشگام جهانی و مرجعی برای فعالیت‌ های حرفه‌ ای در این بخش تبدیل نموده‌ اند.
همانند همه محصولات فوق‌ العاده که رمز موفقیت آن‌ ها به جزئیات طراحی ظریف و دقیق برمی‌گردد، چکمه‌ های آتش‌ نشانی Jolly نیز از این قاعده مستثنا نیستند. این جزئیات خلاقانه در ادامه مورد بررسی قرار می‌ گیرند.

در مجله حریق می خوانید:

سیستم جریان هوای داخلی: استاندارد EN15090 به وضوح بیان می‌ کند که برای چکم ه‌های آتش‌ نشانی بایستی آزمایش‌ های سخت‌ گیرانه و با مقیاس کامل صورت گیرد که این آزمایش‌ ها شامل مقاومت در برابر پارگی، مقاومت در برابر شعله و موج حرارت، نفوذ و جذب آب می‌ باشند. چکمه‌ های آتش‌ نشانی Jolly برای ارائه بیشترین حفاظت طراحی گردیده‌ اند و سیستم تهویه جدید توسط شبکه هوای تعبیه‌ شده، حرکت ساده و طبیعی هوا بین آسترهای فوقانی و ®GORE را به داخل و خارج میسر می‌ سازد.

در مهندسی حریق می خوانید:

یکی از آتش‌ نشان‌ های کهنه‌ کار انگلستان با سابقه ۲۰ ساله در اجرای عملیات اطفاء حریق از تجربه خود در استفاده از این چکمه‌ ها می‌ گوید: “شکل داخلی و خارجی این چکمه به گونه‌ ای است که احساس می‌ کنم بخشی از من است و می‌ توانم به مدت طولانی‌ تری با آن ایستاده و مسافت بیشتری راه بروم … این چکمه‌ ها احساس دویدن را در من القا می‌کنند!”

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/٤

دکوراسیون داخلی کافه: همانگونه که می‌دانیم کافه مکانی است که مردم به بهانه نوشیدن قهوه و یا دیگر نوشیدنی ها و خوراکی ها زمانی را به استراحت و معاشرت در آن جا سژری میکنند. این وظیفه مدیر یک کافه است که دکوراسیون داخلی کافه را طوری طراحی نماید که این زمان برای مشتری به بهترین شکل ممکن سپری شود.
از تم و رنگ فضا گرفته تا وسایل و مبلمانی که برای کافه استفاده می‌شود همگی باید حرف‌هایی برای گفتن داشته سژری نمایند و در عین سادگی، مرتب، شیک و راحت باشد.

دکوراسیون داخلی کافه

رنگ و تم کافه 

در ابتدا لازم است که در مورد تم برای دکوراسیون مغازه کافی شاپ خود تصمیم گیری نمایید. تم کافه شما ممکن است معاصر، مدرن، سنتی، کلاسیک و یا هر چیز دیگری باشد. پس از آن برای فضای کافه‌تان رنگی را انتخاب نمایید که همه چیز از دیوارها گرفته تا سقف، کفپوش و مبلمان حول محور آن باشد. در نظر داشته باشید که رنگ و تم باید با هم هماهنگ باشند، به طور مثال اگر تم کافه‌تان مدرن بود، رنگ‌های سفید و یا طوسی روشن می‌تواند مناسب باشد.

 

تزئین فضا با علاقه‌مندی‌هایتان

اینجا کافه‌ی شما بوده و سلیقه‌ی شما در کوچک‌ترین جزئیات دکوراسیون داخلی آن واضح می باشد. اضافه کردن جزئیاتی مثل تابلوهای نقاشی، گلدان‌های زیبا، مجسمه های تزیینی، در عین زیبایی می‌تواند رنگ را در فضا به جریان در آورده و حرکت چشم را به بازی بگیرد. این موضوع نه تنها فضا را جالب‌تر می‌کند بلکه به محیط کافه شما شخصیت نیز می‌بخشد.  به طور مثال استفاده از تابلوهای نقاشی بزرگ و با رنگ های زیبا  با سبک مدرن برای کافه‌هایی که با رنگ‌های روشن و خنثی دکور شده‌اند و یا تعدادی گلدان کوچک با رنگ‌هایی زیبا و جذاب مثل زرد برای کافه‌هایی از این دست انتخاب‌های مناسبی است.

از نورپردازی مناسب استفاده کنید.

یکی از مهم‌ترین گزینه‌هایی که در طراحی دکوراسیون داخلی حتما باید به آن توجه نمود، نورپردازی است. این نکته‌ای است که متاسفانه در کافه‌های این شهر کمتر به آن رسیدگی می‌شود. برخی از  کافه‌ها با دکوراسیونی روشن و بسیار زیبا  با یک نورپردازی نامناسب همه چیز را خراب کرده‌اند! مثلا نور خیلی زیاد و یا بالعکس اصلا نمی تواند ایده مناسبی برای کافه شما باشد. شما باید طوری فضا را روشن نمایید که مشتری دلش بخواهد ساعت‌ها در این نور بنشیند بدون اینکه چشمش خسته شود و یا احساس خستگی نماید.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۳

دانلود آهنگ جدید چارتار به نام برف

Download New Music By Chaartaar Called Barf

دانلود آهنگ جدید چارتار به نام برف با بالاترین کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸

به همراه جدید برف چارتار

منتشر شد!

دانلود فول آلبوم چارتار با بالاترین کیفیت ۳۲۰ و ۱۲۸ در

برای دانلود آهنگ جدید چارتار به نام برف به ادامه مطلب مراجعه کنید…

چارتار - برف

نام یک گروه تلفیقی موسیقی ایرانی است. این گروه در سال ۱۳۹۰ تشکیل شده‌است. سبک این گروه تلفیقی است و موسیقی الکترونیک را با آواز ایرانی تلفیق کرده است. اشعار و و موسیقی این گروه برگرفته از ادبیات و موسیقی کلاسیک ایرانی است. موزیک جدید برف یکی از ترک های آلبوم جدید چارتار می باشد!

 

دانلود آهنگ جدید چارتار به نام برف

 

متن آهنگ جدید برف چارتار

بر رخسار هر خورشیدی
بی لبخندت ابری آمد
بی تو در من سروی خم شد
در چشمانم حصری آمد
ای رویای بی تکرارم
شعر تلخی در سر دارم
یادت رد شد
برگی افتاد از افرایی
ایوان پُر شد از تنهایی
بادی خیزید و آرامید
برفی آشفته می‌بارید
دستان ِ هوا از بوی تو پوچ
برگی افتاد از افرایی
ایوان پُر شد از تنهایی
دستان ِ هوا از بوی تو پوچ
رفتی و بی رخ عاشق ِ تو
لحظه‌ی غم زده بی گذر است
بر لب سرد ترانه هنوز
عادت خواهش بی ثمر است..
یادت رد شد
برگی افتاد از افرایی
ایوان پُر شد از تنهایی
بادی خیزید و آرامید
برفی آشفته می‌بارید
دستان ِ هوا از بوی تو پوچ
برگی افتاد از افرایی
ایوان پُر شد از تنهایی
دستان ِ هوا از بوی تو پوچ

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۳

به گزارش پایگاه خبری بهداشت، ایمنی و محیط زیست "بامنا"؛

چکیده:

هدف اصلی تاسیس ایستگاه های آتش نشانی تامین بخشی از امنیت شهر در راستای اهداف از قبل تعیین و تعریف شده می باشد لازمه رسیدن به این هدف دید سیستماتیک و یکپارچه به عناصر شهری به صورت میکرو و جهت دهی ساختار شهر در قالب ماکرو است که این مهم در قالب استفاده از سیستم های اطلاعات جغرافیای (GIS تاحد زیادی دست یافتنی می باشد تغییرات تصاعدی ساختار شهرها بخصوص در سالهای اخیر باعث شده ایستگاه های آتش نشانی از نظر ایفای نقش با چالش های زیادی روبرو شوند. بنابراین یکی از مهمترین وظایف و اهداف مدیران شهری تعیین مکان مناسب جهت تاسیس ایستگاه های آتش نشانی می باشد در واقع هدف اصلی از مکان یابی جلوگیری از هدر رفتن هزینه ها از یک سو و تضمین کارایی بهینه ایستگاه ها از سوی دیگر می باشد باتوجه به اهمیت تحلیل شبکه و نقشی که GIS می توانست در بررسی شبکه حمل ونقل شهری داشته باشد در بخشی مجزا قابلیت های تحلیلی آن در انجام برخی از آنالیزهای معمول از جمله بهینه ترین مسیرها برای حرکت ماشین های آتش نشانی از ایستگاه به محل وقوع حادثه و همچنین محدوده خدماتی ایستگاه ها در اوج بار ترافیک شبکه مورد بررسی قرار گرفت.

کلمات کلیدی: سیستم های اطلاعات جغرافیایی(GIS)، ایستگاه های آتش نشانی ، مکان یابی ، تحلیل مراتبی، تحلیل شبکه ،.

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۳

وظایف مرتبط با تشریفات مجالس: در این قسمت سعی داریم تا به منظور آشنایی هر چه بیشتر عروس و داماد ها با تشریفات مجالس، مجموعه ای از وظایف آن ها را بیان نماییم.

وظایف مرتبط با تشریفات مجالس

نخستین کاری که موسسات تشریفات عروسی انجام می دهند، بررسی سلایق عروس ها و داماد ها است. آنها با بررسی سلیقه و میزان بودجه ای که آن ها در نظر گرفته اند، بهترین گزینه ها را به آنها پیشنهاد خواهند داد.

انتخاب یک باغ عروسی، سالن و یا باغ تالار نخستین گامی است که موسسات تشریفات مجالس و عروسی باید بردارند. آنها با بررسی میزان بودجه میزبان، تعداد مهمانان، سلیقه ی میزبان، نوع مراسم و نحوه ی برگزاری مراسم عروسی بهترین گزینه که درخور با اهداف برگزاری مراسم آنها باشد را پیشنهاد خواهند داد.

مدیریت، تزئین اتاق عقد ، گل آرایی جایگاه عروس و داماد و ماشین عروس از دیگر وظایفی می باشد که موسسات تشریفاتی ملزم به انجام آن هستند.لازم به ذکر است که کلیه این موارد با توجه به سلایق عروس و داماد انجام خواهد شد.

معرفی و انتخاب یک گروه موسیقی عروسی خوب و مناسب از دیگر وظایفی است که  تیم تشریفات مجالس باید به عروس و داماد معرفی نماید. این گزینه نیز همانند سایر موارد با توجه به بودجه، سلیقه, اعتقادات و … به آن ها معرفی می شود.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۳

سوله های صنعتی

سوله های صنعتی : درابتدا مطلوبست تعریفی استاندارد از سوله داشته باشیم، سوله به سازه ای گفته میشود که دارای اجزای ذیل میباشد: ستون،رفتر، پرلین، استرات، وال پست ،بادبند ،سگراد ،سینه بند ،پیچ و مهره،سایبان سوله به دلیل کاربرد عمدتاً صنعتی از نظر طراحی با سایر سازه ها متفاوت است خصوصاً آنکه قاب ها در این نوع سازه ها کاملا متفاوت بوده و دارای شیب می باشند و دهانه ها نیز نسبت به سایر سازه ها بزرگتر است.به دلیل بزرگ بودن ابعاد تیرها و ستون ها ، جهت ساخت سوله نمی توان از پروفیل های موجود دربازار استفاده نمود و باید اقدام به تهیه ورق و ساخت سوله نمودکه اصطلاحاً به نوع ساخت آن تیر ورق میگویند.

سوله های صنعتی

انواع  سوله :

۱) سوله تک دهانه به صورت ۸

۲) سوله دو یا چند دهنه با ستون مشترک به صورت ۸۸ یا ۸۸۸ یا ۸۸۸۸

۳) سوله قوسی (در این نوع رفترها دارای قوس معین می باشد)

۴) سوله تمام قوسی (در این نوع ،ستون ورفتر هردو دارای قوس می باشند)

۵) سوله چند ضلعی

از آنجا که طراحی سوله کاریست تخصصی با دقت زیاد، نکات و الزامات مهمی را شامل می شود، که بی توجهی به آنها موجب افزایش هزینه و کاهش صرفه اقتصادی بوده و همچنین با کاهش استحکام و پایداری سازه موجب بروز حوادث جبران ناپذیری میگردد.

نکات مهم در طراحی سوله :

بارگذاری برای بار مرده ، بار برف و بار نامتقارن  بارگذاری جانبی سوله شامل بار باد و زلزلهبارگذاری جرثقیل برای سوله با محاسبه بار دینامیکی جرثقیل در طراحی سولهضریب منطقه ای ، رفتار و اهمیت آن جهت اجرای سوله ارتفاع جانبی  سوله و ارتفاع دیوارها دهانه و طول سوله تعداد قاب های طولی سوله درز انقطاع محاسبه ضریب طول موثردرصد شیب سقف سوله پوشش مناسب سقف سوله (ساندویچ پنل یا ورق گالوانیزه و توری مرغی) تنش مجاز خاک منطقه موردنظر و نوع زمین ساختگاهنحوه کنترل جابجاییطراحی اتصالات و بیس پلیت برای سولهطراحی تیر حمال جرثقیلطراحی پرلین ها به کمک نرم افزارطراحی میل مهار(Sag rod)ارائه طرحی با حداقل دورریز ورقارائه دفترچه محاسبات کامل سوله

ادامه مطلب
نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۳

در مباحث طراحی سایت همیشه مواردی همچون سئو و بهینه سازی و سئو سایت وردپرسی پس از آن چالش انگیزترین موضوعی بوده است که مدیران را درگیر خود کرده است. در حال حاضر بسیاری از وب سایت هایی که در زمینه های مختلفی طراحی و پیاده سازی می شوند، از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می شود. امروز در نظر داریم تا روش های اساسی و بسیار مهم در زمینه سئو را در وب سایت وردپرسی توضیح دهیم.

استفاده از پیوند یکتای مناسب برای موتور جستجو

در وبلاگ آویناوب پیش از این در مورد بهترین نوع پیوندهای یکتای وردپرس با استاندارد سئو صحبت شده بود و نوع پیوندهای یکتا بررسی شد و بهترین نوع آن گفته شد. این نوع پیوند یکتا باید با نوع وب سایت مشخص شود، مثلا نوع پیوند های یکتای یک وب سایت شرکتی با یک وب سایت خبری بسیار متفاوت می باشد. موتورهای جستجوگری مثل گوگل بسیار زیاد به این موضوع اهمیت می دهد، لذا باید بهترین نوع آن را بسته به نوع ساختار وب سایت خود انتخاب کنید. بصورت کلی در وردپرس، بهترین نوع پیوندهای یکتای وردپرس، نام نوشته می باشد. به این دلیل که کاراکترهای عنوان مطلب شما در URL مطالب شما آورده می شوند و در صورتی که این دو با هم یکسان باشند، نمره سئوی خوبی دریافت خواهید کرد. بنابراین در ایندکس های گوگل به مراتب موفق تر خواهید بود.

استفاده از نقشه سایت XML

یکی از مهم ترین قدم هایی که باید در سئو سایت بردارید، ایجاد نقشه سایت است. نقشه سایت برای جستجوگرها مثل یک نقشه گنج می ماند و به آن ها برای درک بهتر صفحات کمک می کند. جستجوگر  گوگل ابزار وب مستر خود را برای وبمسترین به جهت بهینه سازی ایجاد کرده که حتی خود گوگل خطاهای سایت مپ را به شما نشان می دهد. در انجام این امر به هیچ عنوان غافل نشوید اگر یک نقشه سایت ندارید، همین الآن آن را به افزونه های متنوعی که وجود دارد بسازید و در منوهای سایت خود اضافه کنید.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۳

به گزارش ماهنامه مهندسی حفاظت از حریق، علیرضا اصل عربی در گفتگو با خبرنگار حوزه نفت «انرژی امروز» درباره کیفیت تجهیزات مورد استفاده در صنعت نفت گفت: هیچ کالای بدون استانداردی حق ورود به صنعت نفت را ندارد، اما آن برچسب استاندارد و ادعای شرکت سازنده مبنی بر استاندارد بودن تجهیزات و کالای مورد استفاده‌اش، به دلیل اینکه مراکز تأیید صلاحیت و تأیید گواهی کیفیت وجود ندارد، قابل استناد نیست؛ بخصوص اگر کالای مورد استفاده از برندهای متفرقه باشد.
مدیرکل راهبری نظام نگهداری و تعمیرات وزارت نفت با بیان اینکه «حتی کالاهایی که از چین آورده می‌شود، بر روی همه آنها گواهی API درج شده است»، گفت: متاسفانه در کشور مجموعه‌ای وجود ندارد تا بتواند آن را صحه‌گذاری و تایید کند.
در مهندسی حریق می خوانید: اصل عربی با تاکید بر اینکه «کیفیت تجهیزات اصل و متفرقه در عمل تفاوت بسیاری دارند»، گفت: گاهی اوقات شاهد تجهیزاتی با برند معتبر بوده‌ام که سه سال عمر مفید داشتند؛ اما تجهیزات متفرقه آن شش ماه بیشتر عمر نداشت درحالی که هر دو سازنده ادعا داشتند که گواهی‌نامه استاندارد تجهیزات دارند.

 

ادامه مطلب

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۳

دکوراسیون مغازه اسباب بازی فروشی: قطعا یک مغازه یا فروشگاه اسباب بازی فروشی جایی است مورد علاقه کودکان که در آنجا بیشتر از مکان های دیگری به همراه والدین خود حضور دارند. بنابراین بهتر است نحوه ی چیدمان، طراحی داخلی و دکوراسیون مغازه اسباب بازی فروشی باید به گونه ای انجام شود که مهمتر از همه باب سلیقه کودکان باشد، دست و پا گیر نباشد و همه ی وسایل به راحتی در معرض دید باشند؛ جوری که باعث سر در گم شدن فروشنده و خریدار نشوند.

رنگ بندی و نورپردازی دکوراسیون مغازه اسباب بازی فروشی

علاوه بر موارد ذکر شده، در دکوراسیون مغازه اسباب بازی، رنگ بندی و نورپردازی مغازه نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به طور مثال می توانید در کل از رنگ پس زمینه ی سفید متمایل به خاکستری روشن استفاده نمایید که این رنگ به تنهایی نور را نیز به خوبی منعکس می کند و همچنین موجب بهتر دیده شدن اسباب بازی ها و لوازم مورد نیاز کودکان خواهد شد. همانطور که می دانید در اسباب بازی های کودکان از رنگ های شاد و وسایل رنگارنگ بیشتر استفاده می شود. بنابراین بهتر است از یک رنگ خنثی برای مثال در دیوار ها و قفسه ها و حتی کف فروشگاه، برای دید بهتر استفاده نمایید.

فضای انرژی بخش

طراحی دکوراسیون داخلی فروشگاه یا مغازه اسباب بازی و لوازم سرگرمی خردسالان و کودکان باید انرژی مناسب برای آن گروه هدف را داشته باشد. کودکان علاقمند به فضاهای شلوغ و رنگارنگ بوده و از آن لذت زیادی میبرند. فضاهایی با تنوع رنگ و فرم و استفاده از موزیک در بخشهای مختلف دکوراسیون داخلی مغازه اسباب بازی فروشی برای کودکان جذاب بوده و حواس آن ها را درگیر محیط میکند.

نویسنده: bamana - ۱۳٩٦/٢/۳

واردی همچون تجهیزات کنترل سرعت در تجهیزات ترافیکی وجود دارند که بیشتر در جاده های درون شهری مورد استفاده قرار می گیرند. معروف ترین این تجهیزات ترافیکی سرعت گیر ها هستند که در کشور ما به شکل قابل توجهی در تمام خیابان ها مورد استفاده قرار گرفته است. پیش تر در مورد کنترل ترافیک با تجهیزات ترافیکی صحبت شده بود.

کنترل سرعت با تجهیزات ترافیکی

کنترل سرعت با تجهیزات ترافیکی به شکل های مختلفی صورت می گیرد. این تجهیزات باعث می شوند تا رانندگان سرعت خود را کم کرده و با احتیاط بیشتری از این تجهیزات عبور کنند. در برخی کشور ها نیز این کنترل سرعت ها بصورت مجازی یا غیرواقعی هستند. به این شکل که راننده از دور یک مانع را مشاهده می کند، در صورتی که این مانع فقط یک تصویر سه بعدی بر روی جاده می باشد.

ﺗﺠﻬﯿﺰاتﮐﻨﺘﺮل ﺳﺮﻋﺖ

اﯾﻦ ﺗﺠﻬﯿﺰات ﺷﺎﻣﻞ ﺗﺠﻬﯿﺰات ﻋﻤﻮدی و اﻓﻘﯽ ﮐﻨﺘﺮل ﺳﺮﻋﺖ و ﺑﺎرﯾﮑﻪ راهﻫﺎ ﻣﯽﺷﻮﻧﺪ.

ﺗﺠﻬﯿﺰات ترافیکی اﻓﻘﯽ ﮐﻨﺘﺮل ﺳﺮﻋﺖ

اﺑﺰارﻫﺎی اﻓﻘﯽ ﮐﻨﺘﺮل ﺳﺮﻋﺖ، ﻣﺴﯿﺮ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺗﺮاﻓﯿﮏ ﻋﺒﻮری ﯾﮏ ﻣﻌﺒـﺮ را ﺗﻐﯿﯿـﺮ ﻣـﯽ دﻫﻨـﺪ ﺗـﺎ ﺳﺮﻋﺖ آن ﮐﺎﻫﺶ ﯾﺎﺑﺪ.اﯾﻦ اﺑﺰارﻫﺎ ﺷﺎﻣﻞ داﯾﺮهﻫﺎی ﺗﺮاﻓﯿﮑﯽ ﭘﯿﭽﺎﻧـﻪ ﻫـﺎ، ﻣﯿﺪاﻧﭽﻪﻫﺎ، ﻣﯿـﺪان ﻫـﺎ و پیچانه ها ﺗﻘﺎﻃﻊﻫﺎی ﻣﺎرﭘﯿﭻ ﺳﻮارهرو، ﺗﻐﯿﯿﺮدﻫﻨﺪهﻫﺎی ﺟﺎﻧﺒﯽ ﺣﺮﮐﺖ می باشد.

 

ادامه مطلب

نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :